AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ7 Star - rozmazané video

2 posters

Goto down

SJ7 Star - rozmazané video Empty SJ7 Star - rozmazané video

Příspěvek pro tomo402 01.11.18 18:09

Ahojte, kúpil som používanú kameru SJ7 Star s kopou príslúšenstva. Hneď od prvého zapnutia mám ale problém s ostrosťou videa na kamere. Kontaktoval som hneď predajcu ktorý kameru inzeroval ale ten sa od všetkého dištancuje a kvalita záberu je podľa neho v poriadku. Kontaktoval som teda oficiálnu SJ podporu. Samozrejme tam mi nijak neporadili ani nepomohli aj keď konečne odpísali (vždy to trvalo minimálne dva dni až týždeň). Vraj ju mám poslať do číny a pozrú sa na to (dík)... Radili mi najprv skúšať rôzne verzie FW ale bez výsledného efektu. Mám podozrenie, že na kamere sa nenachádza originálny objektív. Nakoľko keď s ním točím, ostrosť obrazu sa mení ale vždy len k horšiemu. Ako keby ten objektív nešiel dostatočne hlboko do kamery (je zakrútený na doraz) a nedokáže tak ostriť na vzdialené predmety (ostrí len na bližšie predmety a odkrúcaním objektívu sa táto ostrosť viac a viac orientuje na makro). Objektívy z aliexpress a ebay vraj nemajú také optické vlastnosti ako originálny objektív (ani šírka záberu nie je zhodná). Našiel som teda osobu ktorá má doma poškodenú kameru na ktorej je objektív v poriadku. Nedá sa jej však vybrať pre porovnanie. Tak sa vás chcem opýtať, či máte niekto z vás doma kameru SJ7 Star a vedeli by ste z nej vybrať objektív aby som videl, ako má vyzerať originálny. Či je ten môj objektív OK a je posunutý snímač alebo čo... Je mi ľúto vyhodiť kameru keď mám k nej príslušenstva za krabicu (nehovorím o peniazoch ktoré som mohol radšej použiť na niečo iné). Prikladám videá z kamery aj fotografie objektívu.

Video 1:


Video 2, tu môžete vidieť kedy začína byť ostrosť obrazu správna.:


SJ7 Star - rozmazané video Img_2010

tomo402
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 26. 07. 18

Návrat nahoru Goto down

SJ7 Star - rozmazané video Empty Re: SJ7 Star - rozmazané video

Příspěvek pro Rejsek.zdiby 20.03.19 13:28

čau, jak máš nastavený sharpnes neboli ostrost?

Rejsek.zdiby
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 17. 01. 18
Bydliště : Praha
Typ kamery : SJ7 Star

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru