AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

3 posters

Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro GoinBlind 03.02.18 0:05

Zdravím,

pred pár dňami som si na odporúčanie známeho a niekoľkých recenzií zakúpil SJCAM SJ6 LEGEND AIR. Kameru som kúpil z potreby natáčania videí
z koncertných pódií, kde je často menej svetla, resp. svetlo z hal.reflektorov a podobne.
Nikdy som nefotil, nikdy nenatáčal, som úplný amatér. Preto sa chcem spýtať, či by niekto vedel poskytnúť základne informácie ohľadom správneho nastavenia v takýchto priestoroch - rozlíšenie, formát, svetlosť, Expozícia, načo si dať pozor a pod. Kameru som totižto vyskúšal v skúšobni v pivničných priestoroch a zostal som nemilo prekvapený Smile - stále zrnité, neostré. Videá na youtube natočené touto kamerou sú nádherné, ale skoro všetky sú natáčané vonku..
Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

GoinBlind
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 02. 02. 18

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro Ondra 03.02.18 15:07

Tak ja tím nevim, ale koupil si nejhorsi kameru od SJCAM pro nahravani za spatnych svetelnych podminek (maly senzor a velke rozliseni). Skoda, ze to pisi i v recenzi na našem webu i v recenzi na digitalnikamery.com

Neudelas s tim nic, senzor ani objektiv nezvlada nahravani za tmy

Edit: reagoval jsem na nadpis, tedy kameru SJ6, SJ6 Air je na tom jeste hure, navic neni urcena pro nas trh. Senzor je jeste horsi nez u SJ6 Legend
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro GoinBlind 03.02.18 15:19

Zdravím!

veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Akú alternatívu od SJ CAMS by ste doporučili pre takéto priestory v rovnakej cenovej hladine?

GoinBlind
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 02. 02. 18

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro Ondra 03.02.18 15:22

No ono vseobecne, akcni kamery se na to moc nehodi, senzory jsou celkem male. SJ5000X Elite sumi celkem malo v ramci akcnich kamer SJCAM. Ty by si ovsem potreboval neco s velkym senzorem a dobrou svetelnosti. Coz v dane cene nenajdes.
Obavam se, ze o moc lepsi to nebude
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro GoinBlind 03.02.18 17:22

Ano, bol som upozorňovaný, že tieto kamery na takýto účel nie sú vhodné. Avšak videl som koncertné videá z pódií natáčané SJ 5000, kde tá kvalita pre mňa bola dostačujúca, preto som sa rozhodol o kúpu tejto značky a povedal si, že si priplatím pár € a kúpim rovno o radu vyšší model so 14 Mpix senzorom, že s tým snáď nič nepokazím Very Happy Very Happy Very Happy  Každopádne ďakujem, kameru zrejme vymením.

GoinBlind
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 02. 02. 18

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro Ondra 04.02.18 19:21

Ono pokud by stačilo 1080p 30fps video, tak by možná nebylo od věci přemýšlet o SJ4000 Wifi, tato kamera má jen 3Mpx senzor a ve tmavých scénách by tak šumět nemusela. Ale to je spíše teorie Very Happy
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro tomo402 26.07.18 10:51

Nepomohol v kvalite nočnej scény a vyvážení bielej ani žiadny z updatov? Lebo sa rozhodujem medzi SJ6 Legend a SJ5000X Elite. Kameru chcem používať prioritne na motorku ale taktiež aj na bežné natáčanie prírody, do auta, nejaké projekty do práce, timelapse (aj nočný)... proste na všetko.

tomo402
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 26. 07. 18

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro Ondra 26.07.18 13:42

SJ6 má horší senzor, který je horší pro špatně osvětlené scény, s tím žádná aktualizace nic neudělá
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Natáčanie v tmavých priestoroch  - SJCAM SJ6 Empty Re: Natáčanie v tmavých priestoroch - SJCAM SJ6

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru