AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

+3
dartmoor
marseli
golfino
7 posters

Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro golfino 09.07.16 11:24

Zdravím pořídil jsem si SJ5000X Elite a jsem docela rozčarovaný.

Výstup není takový jaký jsem si představoval.
Možná by se to dalo vylepšit nastavením.

Jak točíte videa na jaké nastavení?
Dám příklad venku je sluníčko a chci si natočit video. Má na kvalitu výstupu vliv i nastavení BITRATE nebo například formát do kterého se video ukládá?



golfino
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 09. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 09.07.16 13:57

Jaky je v kamere fw? Co znamene rozcarovani?
Ano vliv to ma, doporucim test fw 1.3 na nasem webu. Ve videu je doporučene nastaveni
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro golfino 09.07.16 19:23

Mám verzi FW 1.4-S
Date: Apr 11 2016

Je už nějaký novější FW? Pomůže to k něčemu?

golfino
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 09. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 09.07.16 20:23

Ano je novejsi, viz tema k fw.
1.4.3 odstranuje hlavne hot pixely

Stale nevim, v cem je problem ale ve vystupu. Nastaveni viz co jsem psal, vcetne video ukazky, lepsi to nebude
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro golfino 09.07.16 22:13

Zdají se mi videa neostré. A také když točím na 4x 8x slow tak se cideo tak zašumí že to nemá smysl ani používat.

Můžu poprosit o odpovědi na mé otázky?
Očísluji je aby to bylo více přehledné.

1. jaký má vliv Bitrate na kvalitu videa?
2. ISO má vliv jen na foto nebo i na video?
3. Na jak velkou fotografii fotit kdy je kvalita cca nejlepší? 2mb, 5mb,.......
4. Když upgraduju FW přijdu o záruku? Kameru mám novou.
5. Mužu mít stále gyro zapnuté nebo jsou chvíle kdy je lepší je mít gyro OFF?
6. WDR mlžu chápat něco jako HDR?
7. Co znamená double file?
8. Jakou nabíječkou můžu kamerku nabíjet? Kolik V a kolik musí mit miliamper?

Děkuji za odpověďi moc mi to pomůže. CZ návod je totiž až moc strohý. Tom





golfino
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 09. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 09.07.16 22:23

Delat slow motion primo v kamere je nesmysl a je jedno jakou kameru mas. Na ostrost si nastav ostrost. Vetsina odpovedi je v testu, na ktery jsem odkazoval + tady na foru ten zbytek. Dival si se na ten test a na video s nastavenim??

1. Viz test
2. I na video
3. Senzor ma 12Mpx, takze 12Mpx
4. Ne pokud ji mas z oficialni distribuce
5. Nechapu otazku, gyro stabilizuje video, tedy kdyz ho chci mit stabilizovane, tak ho zapnu
6. Ano
7. Znovu jiz dvakrat zminovany test
8. Je to uplne jedno, reseno tady na fotu xkrat
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro golfino 09.07.16 22:59

Děkuji za odpověď.

3. Někde ve vašem testu jsem myslím četl že při vyšších Mpx je foto horší a že by se mělo fotit na 2Mpix.
5. Ta otázka je zda není gyro někdy na škodu zda nezhoršuje kvalitu videii když gyro není potřeba.
8. No uplně jedno to snad není kamera má nějakou voltáž a kdybych do ní pral 2ampery tak by ji to zrovna asi nebylo příjemné.
Prohledával jsem forum ale nic nenašel. jakou nabíječku tedy mužu použít na nabíjení když nechci nabíjet přes PC ani baterii vytahovat. Děkuji

golfino
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 09. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 09.07.16 23:16

3. Jiste to nebyl test Elite, ale sj4000 wifi, ktera ma 3Mpx senzor. Na webu je jak recenze Elite, tak hlavne ten test fw 1.3, ktery je v tomto pripade zasadni
5. Gyroskop stabilizuje video, na kvalitu vliv nema
8. Je, cim vice amperu, tim se nabije rychleji
https://sjcam.forumczech.com/t100-napajec-nabijecky-musi-mit-max-1-a#4360
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro marseli 11.07.16 18:53

ahoj, tak se stím trochu peru a nejsem schopny to poradne nastavit, byl by nekdo tak hodny a napsal co a jak nastavit pro co nej video ? diky
nejake videa s par vecmi nastaveni jsem videl, ale v menu je toho mraky. diky
mam 1.4.5fw

marseli
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 04. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 11.07.16 19:03

Neni nutne nastavovat nic vic. Vse mimo nastaveni v testu fw 1.3 nechej na default. Pochopitelne se pak muzes hrat, ale to uz je o jednotlivych oci. Kazdemu se libi neco jineho
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro marseli 11.07.16 19:31

Ok dik, skoda, ze se to nastaveni neulozi ke konkretnimu profilu, napr. pro profil auto chci to premazavani po urcite dobe, ale je treba to porad predelavat. Nebo nastaveni pod vodou to same.

marseli
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 04. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 11.07.16 20:15

Bohužel, byl takovy pozadavek a v soucasne dobe je na vetsinu veci odpoved neni priorita. Nicmene fw se od zacatku sjcam posunul neuveritelne dopredu, takze se snad dockame dalsich vychytavek
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro marseli 11.07.16 20:36

No jasne, ja jen proc delat profily, kdyz vubec nefungujou.

marseli
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 04. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro dartmoor 28.07.16 17:42

Zdravím. Tak som nahodil posledný FW-1.4.5 a znova sa hral s nastaveniami.
Môjmu oku však neunikli hotpixely :-(
Všimol som si že ak dám ISO na 100 sú menej zretelné ako na ISO 1600.
Zrejme skúsim zopakovať fix hot pixelov. Spravím to tak aby bola kamera(senzor) "zahriata" pri nastavenom iso 1600 a potom spravím fix.
Ničmenej ak odhliadnem od hotpixelov..pre výslednú kvalitu videa je lepšia hodnota ISO nižšia 100 alebo práve vyššie 1600?
Ďakujem

dartmoor
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 23
Datum 1. registrace : 12. 03. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 28.07.16 18:23

Co se ISO týče, tak nejlépe o tom něco nastudovat https://cs.wikipedia.org/wiki/Citlivost

V jednoduchosti čím vyšší ISO tím je možné natáčet ve větší tmě a tím je zároveň větší šum. Pokud se natáčí klasicky venku za jasného počasí, tak buď auto nebo nejnižší hodnoty
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Xfantasy 01.08.16 19:46

Čím nižší ISO tím lépe, ale za špatných světelných podmínek by byl obraz tmavý a tak se ISO zvyšuje.
Je to jen "zvýšení proudu" ze senzoru a bohužel tím pádem zvýraznění šumu/hotpixelu protože se senzor zahřívá a blízké pixely se teplem vzájemně ovlivňují.
Úplně odstranit to nelze, mapováním se pouze vyřadí největší "zlobidla" z provozu.
Ovlivnit to může výrobce pouze velikosti čipu. Čím větší rozměr, tím míň se ovlivňují pixely. Bohužel u malé kamery je miniaturizace nezbytná a třeba u foťáku proto nehraje množství pixelů roli a je lepší volit menší rozlišení a větší čip.

Ikdyž jsem se teď do toho zamotal, snad odpověď najdeš.

Xfantasy
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 29. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro breit 07.09.16 11:46

Abych pravdu řekl, tak článek o fw 1.3 jsem četl a že by tam bylo nějak detailněji popsané optimální nastavení, tak to říct nejde Smile
Líbil by se mi návod jako je např. ve videu na YT "Tipy a triky #3 Nejlepší nastavení pro SJCAM SJ4000 WiFi"

A ještě jeden dotaz - k čemu je v menu položka "Nastavení světla" ? Nikde jsem se toho nedopátral.
Díky.

breit
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 07. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Ondra 07.09.16 11:58

V clanku si pustit video, na zacatku je napsane nastaveni Smile

Nastaveni svetla vypina diody
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro breit 07.09.16 12:05

Ondra napsal:V clanku si pustit video, na zacatku je napsane nastaveni Smile

Nastaveni svetla vypina diody

Za oboje díky! Very Happy

breit
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 07. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Riki

Příspěvek pro Riki 16.05.17 12:48

Dobrý den. Ja by som chcel vediet aké nastavenie je najlepší pro kameru sj5000x elit pre noční video z firmwerem 1.4.8s ? Ďakujem

Riki
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 1
Datum 1. registrace : 15. 05. 17

Návrat nahoru Goto down

SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky Empty Re: SJ5000X Elite - optimální nastavení pro nejlepší videa a fotky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru