AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Firmware SJ5000 Plus

+47
poly-filip
Stewie
Freestyler
Ondra
Pe3k
snejdy
lukssaa
Mancha
tharacus
M.a.R.i
hlinik
Kopco
kiri
honza85
czgif
frikulin
Kluk
fujitsubo
cajanek
tommyone8
GoStore.cz
mycamera+
Aluvian
HiRes
dr78
Cmajda
vuhaiski
vendeta
Jan Kubaty
Honza13
Ivan J.
Jan_chrastina
horskyradek
antos
PepaZR
Nero
jebex
sovadinek
mrazek78
stepa88
danmalatny
Ondřej D.
Ecraft
jurka01
Pepino
kachni.pero
sibelius
51 posters

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ecraft 27.04.15 9:15

škoda , že jsem tohle fórum http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2299293&page=25  nenašel dříve...

Ondra:EDITUJ SVÉ PŘÍSPĚVKY A NEPIŠ DVA ZA SEBOU

KDYŽ UŽ SI NAŠEL TO SKVĚLÉ FÓRUM, NAŠEL SI I MÉ ZMÍNĚNÉ ODPOVĚDI A ZKUSIL SI PODLE NICH POSTUPOVAT????


Ecraft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 23. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000+

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 27.04.15 9:18

Ehm, ve trech odpovedich v celkem dvou vlaknech ti neco pisu a na neco se ptam. Ani jednou si na to nereagoval a ted napises tohle...
Jinak bych ti chtel pripomenout, ze elektronika za 6tisic a stejne tak za sto tisic se da reklamovat, protoze je to elektronika, ktera se muze porouchat...
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ecraft 27.04.15 9:31

Ondra napsal:kartu máš zformátovanou? Jinou kartu jak jsem radil jsi zkoušel? Změnu FPS na 30 jsi zkoušel?

Proč se probůh rozčiluješ? Ano zkoušel jsem jinou kartu i zformátovanou kartu, i když nevím jak by to mohlo pomoci od problému, že se video kouskuje na přesně stejné soubory 2 minutové (někdy :-) )  To není nestíháním zápisu...

Dotaz/radu se změnou fps nechápu - proč měnit, když to má umět 60 ???? , jakou informaci z toho získám?  Mimochodem vyzkoušel jsem už všechno. Jinak zajímavé je, že ve verzi 2.1 zmizela pro jistotu položka "Duration" úplně.
Ondra napsal:Ehm, ve trech odpovedich v celkem dvou vlaknech ti neco pisu a na neco se ptam. Ani jednou si na to nereagoval a ted napises tohle...
Jinak bych ti chtel pripomenout, ze elektronika za 6tisic a stejne tak za sto tisic se da reklamovat, protoze je to elektronika, ktera se muze porouchat...

Ano, porouchat se může všechno, ale problém je, že se vědomě něco prodává už s tím, že to nefunguje jak má


Naposledy upravil sibelius dne 27.04.15 9:45, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : porušení pravidel fora)

Ecraft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 23. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000+

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 27.04.15 9:40

ROZCILUJI SE, PROTOZE PORUSUJES PRACIDLA FORA. DRUHE UPOZORNENI. Edituj prispevky!!

Zmena FPS kvuli informaci jestli stiha zapis karta, podle tve informace, ze se ti zasekava zaznam... kameru reklamuj
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro sibelius 27.04.15 9:51

Ecraft napsal:škoda , že jsem tohle fórum http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2299293&page=25  nenašel dříve...


a na tom fóru jsi jako zjistil co? Že má někdo problém s 2GB kartou?:-) pokud jsi si jistý, že to není v kartě (o čemž pochybuju), tak jak psal Ondra, kameru reklamuj...
sibelius
sibelius
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 34
Datum 1. registrace : 10. 02. 15
Typ kamery : SJ4000 (bez WiFi)

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ecraft 27.04.15 12:22

Tak jo, jak chcete chlapci :-) , máte pravdu. Jinak ostatním doporučuji si tam počíst, je to zajímavé čtení, k dnešnímu dni přes 1900 postů.

Ještě mám další malý problémek - Máte někdo nějaký nápad jak tu 5000+ připojit k telefonu pomocí SJCAM HD ?   Zajímavé, že LinkInEyes funguje.
Zkusit vyměnit kartu nepomohlo :-)

Chtěl bych se zeptat jestli by se mi mohl ozvat nějaký uživatel, který opravdu měl 5000 + (plus) v ruce .
Díky

sibelius: přečti si pravidla fóra


Naposledy upravil sibelius dne 27.04.15 17:32, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : smazána citace předchozího příspěvku)

Ecraft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 23. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000+

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro danmalatny 27.04.15 16:51

Ecraft: tebou popisované problémy nemám a kameru jsem v ruce měl ;-) Proč chceš rozjíždět SJCAM HD pro SJ5000 Plus, když tento program nepodporuje procesor, který je v kameře???

danmalatny
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 10. 02. 15
Typ kamery : SJ5000 +

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro sibelius 27.04.15 17:16

Ecraft: pochopil jsem, že jsi odpověď na tvůj problém našel na tebou zmíněném fóru, když jsi psal, že škoda, že jsi to fórum nenašel dřív a má 1900 příspěvků...
Už ti to bylo psáno: pokud se ti video zasekává i na další paměťové kartě a obě jsou 32GB a třídy 10, reklamuj. Pokud máš nastavení kamery v pořádku a přesto ti kamera natáčí video jen 3minuty, reklamuj...
A zajímalo by mě, kdo ti vědomě prodal kameru, která má problémy. Tebou popisované chyby jsou u všech kamer? Podle uživatelů nejen na tebou zmíněném fóru jsem to nepostřehl...
sibelius
sibelius
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 34
Datum 1. registrace : 10. 02. 15
Typ kamery : SJ4000 (bez WiFi)

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 29.04.15 16:37

Přidána nová verze firmwaru ve verzi 2.4. Tento firmware není zatím otestován. Pokud ho budete zkoušet, nezapomeňte dát vědět jak je na tom...
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro stepa88 30.04.15 21:40

Zdravim,
Jinak abych taky něco doplnil,kameru mám par dní.SJ5000Plus Wifi.
Zatim sní nemám moc zkušeností,ale jak už tady někdo psal,taky se mi celkem zahřívá.
Snad je to normálníSmile
Bohužel s aktualní verzí FW 2.1 mi nefunguje wifina ze Samsungem S4,sparujuto,ale potom to hodí chybu.Asi budu muset zkusit jinej FW,ale jsem stoho celkem rozmrzelej,počítal jsem stim že to povalí a nebudu muset nic doladovat.
Co se týče baterky tak nevim zkoušel jsem nátáčet tak 5munit,ale píšou že by měla vydržet 85minut při 60Fps.
Akorat nevim jak zjistit že je baterie plně dobitá,když to zapojim do PC,tak se rozsvítí červená led.Ale cca po pul hodině zhasne,mam to brat jako nabité..?Nebo to musim mij v nějakém modu pro nabíjení??

stepa88
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 12
Datum 1. registrace : 30. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000Plus wifi

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ecraft 30.04.15 22:37

Zkušenosti po 5 dnech:  

1) Zkoušeny FW 1,7 ; 1,9 ; 2,1 (ten tam byl originál) a dnes 2,4.  Nezpozoroval jsem ani s jedním FW žádné markantní rozdíly v chování. Téměř všechny mouchy tak nějak ustaly, kromě jedné, ale o to nepříjemnější - o tom na závěr.

2) Baterka se opravdu docela razantně vzpamatuje po cca 5 cyklech nabití/vybití. Rozsekávání videí se taky nějak "samo" upravilo, delší video se utne přesně na 20 minutách a pokračuje dále dalším souborem - někdy se mezi delší úseky vloží z nejasného důvodu jedno krátké video přesně o délce 21 004 288 bajtů  ( vše zkoušeno na několikrát formátovné karty - zkoušeno na 3 SD kartách - na všech chování podobné). Toto se dá vcelku překousnout.

Kvalita videa na 120  fps se s přimhouřením obou očí dá shlédnout, na 240 zapomeňte úplně, to se sekli totálně a tomu nevěřil určitě  ani marketingový ředitel.

3) Wifi mi funguje zcela korektne pouze se sw Linkineyes na Samsung Note 2 (jak někdo podotknul výše, SW  SJCAM HD asi nepodporuje tuto kameru).

4) V ochranném obalu se kamerka výborně hodí na snímání hlasitých koncertů, protože výborně tlumí zvuk a na výsledném videu hraje pak zvuk super a není přebuzený i když jste 10 metrů od basáků. Bohužel toto celé se shazuje nahodilou nemožností kameru zapnout !!! - a to je "jádro pudla"

5) NAHODILÁ NEMOŽNOST ZAPNUTÍ KAMERY. Ze začátku (asi dva dny) se to neprojevovalo vůbec (to jsem si myslel že mám oproti některým jiným vlastníkům štěstí), ale postupně se to stává čím dál častěji. Od včerejška je spíše štěstí, pokud se mi kameru podaří zapnout. :-( :-( :-( Po zapnutí se ozve zvuk zapnutí, ale je tma a pomůže pouze vyndání baterky, a to se ještě někdy podaří spustit až třeba na třetí pokus vysunutí/zasunutí baterky. Což je neskutečný opruz , zvlášť pokud ji máte ještě v plastovém obalu. Pokud se toto nepodaří vyřešit, tak je to k celé ničemu a je to velká škoda...   Je zajímavé, že bez jakékoli změny se třeba 10x zapne a pak začne blbnout tak, že to úplně vzdáte, protože venku v terénu jaksi není čas tu hru na vytahování baterky hrát stále dokola. Pak přijdete domů, chcete to vyzkoušet a 10 x zase nastartuje normálně, pak zase 5x za sebou ne ... prostě totální divočina... Nějak to asi souvisí s kartama, protože většinou zastávkuje po výměně karty, ale nepřišel jsem na nějakou větší souvislost.

Jak to asi vypadá je vidět zde : https://www.youtube.com/watch?v=qSZ7BVeQ7dA  
Tam to sice předvádí na nějakém základním FW, ale v důsledku se to chová stejně i na všech novějších. Naštěstí mě nepotkalo to, co je vidět v druhé části videa (problém s formátováním). Takže zhrnuto - je to celé taková loterie, protože někdo hlásí že mu to  nedělá vůbec a někdo na to  hrozně nadává. Nejrozumnější by bylo přijít na nějaký postup resetování kombinací kláves, jako to mívají třeba všechny telefony aby se nemusela vytahovat baterka, ale na to jsem ještě nikde nepřišel.

6) Ještě ukázka jak se někdy fragmentují videa - o čem jsem psal výše - to co je na obrázku v oranžovém rámečku měl být jeden souvislý film: skoro 4 gigové části jsou přesně 20 minut (to celkem korektně řeší FAT32 limit), mezi tím jsou zhruba 2-3 vteřinové vsuvky.
Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 6ibggi

7) Zahřívání mi přijde taky docela dost brutální, ale vypadá to že to kameře nějak nevadí - tedy nezpozoroval jsem souvislost s nějakou změnou chování.

Ecraft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 23. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000+

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro stepa88 30.04.15 23:13

Pro mě je to jasná volba,pokud mi to začne to co tobě,že to nepujde zapinat,až po vyndání baterky..
Video se začne kouskovat..
A ja pokud nerozjedu tu wifinu na SJCAM HD,což prodejce deklaruje jako že OK.
Jdu jim to vrátit:)

stepa88
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 12
Datum 1. registrace : 30. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000Plus wifi

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro jurka01 05.05.15 20:23

Ahoj vsem, (sj5000+, fw.2.1 karty kingston 32 GB Klas10,Transcend 16GB klas10).
Pokročil jsem od posledniho prispevku - original kabel byl vadny -rozpitval jsem ho a byl preruseny +5V drat,chtel jsem vedet jestli
se nemohla kamera poskodit- tedy asi ne. Nahraval jsem videa v plnem rozliseni bez problemu, mam nastaveno 5 min videa vel.
kolem 830MB v rezimu "car dvr on" bez problemu. Proti slunci je to horsi ,ale to je asi ten sirokouhly objektiv.Zahrivani muzu potvrdit,
muze to byt pricina obcasneho vytuhnuti kamery.Nakonec jsem skoncil u verze FW 2.1 ,ani jeden neni bez chyby -soudruzi v sjcam by
meli uz udelat neco stabilnejsiho.
Funguje nekomu stahovani videa rovnou pres kabel do PC ? Ja to dostanu jen pres ctecku karet,nebo
se kouknu v androidu v Linkin eyes.ten chodi ok zapinam mu dual streams na kamere. Jo a jeste od verze 2.1 se mi objevila na displeji
cervena ikonka panáka v rezimu nahravaní nenasel jsem jaky ma vyznam.

jurka01
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 17. 04. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 05.05.15 21:22

Nejnovejsi FW 2.4 jsi nezkousel? Jinak SJCAM neni tvurce FW, za vetsinou stoji Viofo, provozovatel foxoffer.com. Dalsi FW je dilem nadsencu kolem kamer SJCAM. Snad a treba se dockame i ceske lokalizace;-)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro stepa88 05.05.15 21:46

Ahoj,
Při nahrávání v 60fps natočíte max. 20minut,potom začne natáčet novych 20mit.Natočeno 67min. než se vybila baterka.
Při 30Fps to natáčí dokud se nezaplní karta.Těch 85min. co slibujou bych jim v tomto rozlišení asi věřil.
Stahování přes kabel mi funguje.
Baterie se zahřívá,ale žadnej problém v tom asi nebude.Kamera se zatím zapne vždy.
Jen jsem pořad nepřišel na to,jak zjistit plné nabití baterky.Píšou že po 3hodinách je nabitá.Ale pruběh nabíjení se nezastaví ani třeba po 5hodinách nabíjení....

stepa88
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 12
Datum 1. registrace : 30. 04. 15
Typ kamery : SJ 5000Plus wifi

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Pe3k 06.05.15 7:24

Mi na FW 2.1 při nabíjení svítí červena dioda a cca po 70min zhasne.
Při nabíjeni v nabíječce je to obdobné,
Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Battery-charger-for-sj4000-sport-camera
jen zhasne červena a svítí modrá dioda.
Pe3k
Pe3k
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 22
Datum 1. registrace : 04. 04. 15
Bydliště : Ostrava
Typ kamery : SJ5000+ 1.50" (FW V2.8.4)

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro jurka01 06.05.15 8:26

Ahoj vsem, pro Ondru Zatim jedu na FW 2.1 pockam -kouknu na jina zahranicni fora co tam budou lidi psat o 2.4 dik za info o vyrobci FW.

jurka01
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 17. 04. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Pe3k 06.05.15 8:49

Dokud neuvidím FW na stránkách výrobce, tak se do flashovani nehrnu..
Pe3k
Pe3k
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 22
Datum 1. registrace : 04. 04. 15
Bydliště : Ostrava
Typ kamery : SJ5000+ 1.50" (FW V2.8.4)

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 06.05.15 10:40

Jestli myslis sjcam.com, tak to nejsou stranky vyrobce;-) stranky vyrobce jsou sjcamhd.com, tam ale FW nenajdes:-)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Aktualizace FW SJ5000 plus

Příspěvek pro mrazek78 19.05.15 20:58

Ahoj.Mám dotaz.Aktualizoval jsem FW ale displej jen svítí a nic na něm neni vidět.Nevíte někdo co se stím dá dělat

mrazek78
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 19. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 19.05.15 21:38

Jaký FW jsi tam dával? 2.4? Vymazal jsi po aktualizaci FW z karty? Zkus vyndat baterii a znovu ji vrátit. Pokud nepomůže, zkus znovu instalaci FW
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro mrazek78 19.05.15 22:05

Dával jsem tam FW 2.4.FW jsem nevymazal ale teď to dělá i bez karty.Baterii jsem vyndal několikrát ale pořád stejný.Instaloval bych FW znova ale na displei nic není vidět jen bíle svítí.Díky zarady

mrazek78
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 19. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 19.05.15 22:16

Zkus přeci jen dát na kartu FW 1.7 a zapnout kameru, nechej ji třeba i půl hodiny. Většinou se kamera chytne na nový FW i když měla před tím problémy se zapnout

Edit: jinak ještě vyzkoušej TENTO postup, měl by stejný i pro SJ5000+, i když nevím jestli i pro FW 2.4... nicméně postup změny FW by fungovat měl (pokud tedy není nějaký větší problém)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro mrazek78 19.05.15 22:27

Díky za rady.Vyzkoušim to a dám vědět jak jsem dopadnul.

mrazek78
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 19. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Ondra 19.05.15 22:36

rozhodně dej vědět, pokud by to selhalo, něco vymyslíme
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000 Plus - Stránka 2 Empty Re: Firmware SJ5000 Plus

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru