SJ4000 vs. SJ5000 vs. SJ5000 Plus nebo snad SJ M10 ??

Goto down

SJ4000 vs. SJ5000 vs. SJ5000 Plus nebo snad SJ M10 ??

Příspěvek pro poplis za 23.09.15 20:40

Dobry den,
chci koupit outdoor kameru. Na SJ jsem uz drive jeste na fotografickem foru cetl kladne ohlasy proto jsem zabrouzdal i tady k Vam na forum.K definitivni koupi jsem se rozhoupal az diky cashback akci 2500,- u czc(predpokladam, ze prodavaji originaly) takze me opravdu vyjde bud na par stovek nebo cca 1000,- a to uz jsem ochotny za to dat i kdyz ji asi mnohokrat do roka nevytahnu.

-Nize popisu mezi kterymi kamerami konkretne se rozhoduji,proc zrovna o ni uvazuji a prip. i cenu pro mou osobu.Protoze pomer cena/vykon je pro me taky hodne dulezita uz vzhledem k tomu, ze neplanuji kameru mockrat do roka vyuzivat.
-Pouziti bude parkrat do roka v zahranici a hlavne pristi rok pri me 3tydenni ceste kolem sveta.
-Take abych se nemusel tahat s podvodnim pouzdrem na zrcadlovku a slozite ji nastavovat pod vodou.
Pouziti bude prevazne pro foceni,domumentacniho charakteru(i pomoci "klaciku"),pod vodou pokud bude co pod hladinou fotit/natacet atd. (video az tak moc neplanuji,ale treba me to casem chytne.

precetl jsem si srovnavaci tabulku http://6b.cz/rBz recenzi rozdillu SJ 5000 a 5000+ http://6b.cz/6Ms prispevky na foru, ale nejak se nemuzu rozhodnout a kdyby mi nekdo poradil, pripadne nasmeroval byl bych vdecny.
Dal jsem svuj prispevek nakonec sem mezi SJ5000, protoze to je asi muj hlavni favorit po zhlednuti tohoto videa http://6b.cz/AZ8 kde se mi zda obraz z SJ5000 takovy kontrastnejsi nez z SJ5000+ a oproti SJ4000 nezabarveny do modra ci jineho odstinu.

rozhoduji se mezi timto:
-SJCAM SJ4000 (2250,-)-co dodat,proste dobra cena Smile,verze 4000plus u czc nemaji
-SJCAM SJ4000 WiFi (2960,-)-kdyz si priplatim 6stovem mam novejsi model,mensi displej nez SJ5000,netusim jaky je rozdil v optice
-SJCAM SJ5000 WiFi (3560,-)-podle videa z youtube kde srovnavaji 4verze SJCAM se mi zdal obraz nejhezci,ale muze to byt nastavenim.treba mi to vyvratite.cenove se mi libi,vetsi display nez u ostatnich je take velke plus.TimeLapse 60s by se mozna hodil,ale neni to vec, ktera by rozhodovala.
-SJCAM M10 WIFI (2500,-)-libi se mi ta miniaturizace,i kdyz zase tak mala neni.je hlubsi ale o dost mensi.bal bych se ergonomie,zda to neni na prekazku takto mala.netusim jak je na tom optika ,k jake verzi ji priradit jako rovnoceneho soupere.

SJCAM SJ5000 Plus(4520,-)-pripadne jeste tato stoji za zvazeni ,ale tolik se mi do kamery,kterou mam jakko doplnek k zrcadlovce uz vrazet nechce.byl by to sice jen doplatek 2000, ale asi by musela byt o hodne modernejsi nez jeji starsi verze.taky me nepresvedcil mensi display.

zamyslel jsem se nad pritomnosti wifi, a asi bych werzi bez wifi z vyberu vyskrtl.Urcite bych rad vyuzival prekontrolovani snimku na mobilu misto prendavani SD karty.

Co jsem nikde nenasel, je kolik kamery muzou mit max.ISO? u gopro jsem cetl ze je to 6400.pri zapadu slunce,v seru by se hodilo.

co by jste mi poradili?

vita

poplis
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 1
Datum 1. registrace : 23. 09. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: SJ4000 vs. SJ5000 vs. SJ5000 Plus nebo snad SJ M10 ??

Příspěvek pro Ondra za 23.09.15 21:14

Dobrý den,

zkusím poradit:-)

SJ4000, SJ4000 WiFi, M10 a SJ5000 (SJ5000 WiFi) jsou v podstatě totožné kamery. SJ5000 a SJ5000 WiFi má lepší optiku než SJ4000 a M10 (už nebudu psát WiFi a ne WiFi, tam rozdíl krom WiFi modulu není), video je u těchto kamer srovnatelné(pokud jsou na nějakém srovnávacím videu vidět rozdíly, tak to určitě bylo nastavením kamery). SJ5000 bude mít mírně lepší fotografie než SJ4000.
SJ5000+ má krom lepší optiky než všechny zmíněné kamery, také kvalitnější procesor. Tedy rozdíl je jak ve videu, tak i ve fotografiích. SJ5000+ má také nejvěrnější podání barev... A pokud to má být jen na fotky, tak bych vybral SJ5000+.
Co se týče ISO maximem je 400.

Za mě SJ5000 nemá vůbec žádný smysl kupovat. Ten příplatek je opravdu je za větší displej, který má ovšem naprosto stejné rozlišení jako u SJ4000, takže v podstatě si nepolepšíte. Navíc pro mě je displej jen náhledová záležitost, takže bych určitě nepřiplácel...

Teď jsem měl myšlenku a ztratil jsem ji:-)) každopádně za mě pro fotky SJ5000+, ovšem pokud Vám bude stačit jak fotí SJ4000, tak pak tuhle verzi a máte to fakt zadarmo...

Už mám tu myšlenku: odkaz na to jak fotí SJ4000 ZDE, recenze na SJ5000+ i s ukázkou jak fotí už brzo:-)

Edit: jako bych to nenapsal, ale Xiaomi Yi ve vámi zmíněném eshopu nemají? ;-)

Než se zeptáte, přečtěte si Otázky a odpovědi, protože většina otázek se opakuje! Ušetříme si tím všichni svůj čas!

Soukromé zprávy využívejte jen pro soukromou komunikaci mimo dotazy na kamery. Na soukromé zprávy ohledně kamer neodpovídám!

sjcamczech.com | digitalnikamery.com | techfan.cz | niceboyfan.cz
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2470
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Typ kamery : SJ4000 (FW N20140714V05), SJ4000 WiFi (FW V1.2), M20 (FW 1.2.4)

Zobrazit informace o autorovi http://www.sjcamczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: