AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GoCam vs SJCAM

3 posters

Goto down

GoCam vs SJCAM Empty GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro jura 27.02.15 22:51

ahoj,jsem tady nový a ještě nemám kamerku,ale rozhoduju se mezi těmito,abych pravdu řekl nevidím mezi nima rozdíl,proto se ptám,nevíte někdo?

jura
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 27. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro Ondra 27.02.15 23:37

Je otazkou, co si predstavit pod oznacenim GoCam. Oficialni nazev kamer je SJCAM. Nedokazu odpovedet, jestli nazev GoCam vznikl tim, ze nekdo chtel pripodobnit nazev kameram GoPro nebo se jedna o padelek kamer SJCam. Nicmene se priznam, ze jsem kanery GoCam nikde nevidel(a ani po nich nepatral).
Zameril bych se na parametry, hlavne na cip pouzity u kamery
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro jura 27.02.15 23:46

kamera gocam byla na trhu dřív než sjcam,taky má víc spokojených uživatelů a vede žebříček na heurece,sjcam už ji dohání http://digitalni-kamery.heureka.cz/gocam-sj4000/specifikace/#section

jura
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 27. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro Ondra 27.02.15 23:53

Ono to vypada na puvodi verzi kamer SJ4000. Urcite se neda rict, ze byla na trhu driv. SJCam je produktove oznaceni kamer, ktere se ovsem zacalo pouzivat az po te, co se na trhu objevili padelky kamer. Tedy nazev SJCAM maji na sobe az novejsi kousky.
Nicmene, aniz bych chtel cokoliv naznacit, drzel bych se v soucasne dobe kamer s napisem SJCAM, zabranis tim podezreni, ze mas padelek kamery (tedy kamery, ktera ma horsi HW)

Edit: jeste pockej az a jestli se nevyjadri Petr, ma celkem slusny prehled o kamerach
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro Petr 28.02.15 0:02

Ahoj a vítej.

Rychlá odpověď zní, že GoCam je kopie a lze očekávat horší kvalitu.

A teď k té delší. Originál SJ4000 se dělí na starší a novější typ a rozdíl je v samotném menu i zpracování. Poznáš je jednoduše, starší nemají pod objektivem "SJCAM", novější ano. Pokud je mi známo, tak vnitřní hardware by měl být totožný co se důležitých věcí týče, a to hlavně procesor a senzor, Procesor: Novatek NT96650, Cmos: Aptina AR0330.

Padělky pak mají různé nedostatky, nekvalitní příslušenství i špatné zpracování samotné kamery. A hlavně, mají mnohem horší senzor i procesor. Pro zajímavos, toto se týká i "nové" kamery od Lamaxu, typ X6. I když vypadá na oko pěkně, má horší hardware, Sunplus 6330.
Srovnání:


No a teď je otázka, jak je na tom GoCam. Když se podíváme na stránky himoto.cz, uvidíme v popisu kamery, že jde o originál SJ4000 a ve specifikacích, že má ten správný hardware. Podle fotek to také vypadá na originál, ale mohou být pouze ilustrační. Tohle vše tedy naznačuje, že "GoCam" je pouze název, který kameře přidal nějaký dodavatel. Ovšem jisté je to, že u originálu SJCAM ti půjde upgradovat firmware a máš zaručenou kvalitu.

Verzi s WiFi už mají kupříkladu normálně SJCAM, za ovšem velmi přehnanou cenu. Naopak rcking.eu LINK má na obrázku SJCAM, ale v popisu stále GoCam.

Závěrem z toho co já jsem si zjišťoval a těchto faktů to pravděpodobně budou totožné kamery, nicméně už se dají koupit opravdové SJCAM, třeba na kamerov.cz, tak proč riskovat. TADY se můžeš podívat na stejný dotaz, ale odpovídá zde prodejce kamerov.cz, takže to bude trochu zkreslené. Tvrdí, že kvalita videa od GoCam je HORŠÍ jak od SJCAM. Moje komentáře tam můžete vidět pod profilem PetrB a jak vidíte, na můj dotaz ohledně nahrání srovnávacího videa nereagovali a ani na to, že se mi příčí používat argument tymu "použitím levnějších a méně kvalitních komponentů jako je čip, čočka, senzor" když to nemají zcela ověřené.

EDIT: A zde se rovnou můžeš podívat, kde tuto úžasnou kameru koupit Wink https://sjcam.forumczech.com/t10-kde-koupit-v-cr


Naposledy upravil Petr dne 28.02.15 0:06, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : kde koupit v ČR)
Petr
Petr
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 89
Datum 1. registrace : 14. 02. 15
Typ kamery : žádná

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro jura 28.02.15 0:12

ondro a petře,děkuju za vyčerpávající informace,kúpím si sjcam

jura
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 27. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro Ondra 12.04.15 0:30

Na náš web přidán článek o Padělku GoCam
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

GoCam vs SJCAM Empty Re: GoCam vs SJCAM

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru