AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Firmware SJ5000X Elite (4K video)

+70
foki
emzetak
majkland
pavso
HerpCZ
Synthi
pepanecek5
E5MS
motorkanotor
Havran6001
Martin Andres76
rb1977
bowl@seznam.cz
TMcat
Luk
petopeto7
martin.smatana@hotmail.sk
jirkabrt
MagicQ
O.Neill
noezorr
johnyyyyyyyyyy
x46x
mr.freezer
bacis
akkad
Xfantasy
kuko61
dartmoor
Jirous 1
kuny1991
NeWt0
p4prix
szuper94
ital12
Petr Boxan
wizzi
Ondra
mr.erektus
Krab1986
danny159
mr.jina
Vlastik82
petersqu
radooo
František Filandr
j.nen@seznam.cz
snejdy
M1NO
saulik
arpy
DworiBak
Nezby
Manio
anson
dušo1979
ADisN31
ondracek.miha@gmail.com
niel2
Phrz
Mychal
RH1992
bibtnj
Miro
semi holsen
findejs1310
charli123
kratas
blacks
hujahu
74 posters

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 23.11.15 18:08

JAK NAHRÁT NOVÝ FW DO KAMERY:
1.) Stáhneme si nový FW (je důležité použít správný FW určený pro vaši konkrétní kameru)
2.) Pokud je zapotřebí, soubor rozbalíme, aby jsme měli formát *.bin
3.) Zkopírujeme nový FW na prázdnou SD kartu
4.) Kameru připojíme na nabíječku, kamera se sama spustí již aktualizovaná
5.) Vymažeme z karty FW, aby jsme neaktualizovali po každém spuštění:-))

Video návod postupu aktualizace kamer SJCAM

Následující FW jsou určeny pro kameru SJ5000X Elite s 4K videem a nejsou kompatibilní s kamerou SJ5000X s 2K videem!!!!

Veškerý firmware je oficiální SJCAM a v případě, že máte kameru z OFICIÁLNÍ DISTRIBUCE, tak nepřicházíte po aktualizaci o záruku. U kamer zakoupených mimo tuto oficiální distribuci, se obraťte pro aktualizaci na svého prodejce, protože nahráním originálního firmwaru na falešnou SJCAM kameru ji trvale poškodíte!

FW můžou stahovat jen registrovaní uživatelé!

V1.5.4 - oprava funkce stabilizace při 1080p 30fps videu, přidán timlepase 0,5 sekund
V1.5.3 - Nová ikona nabíjení, opravuje problém PAL/NTSC (25/50 a 30/60fps)
V1.5.1 - Znovu přidává možnost aktualizace přes aplikaci SJCAM Zone, Opravuje problém 720p rozlišení při připojení k aplikaci, Přidává mód pro špatné osvětlení (Low Light mode): při zapnutí funkce sníží počet fps za špatného osvětlení. Při vypnuté funkci kamera udrží počet fps!, Oprava zobrazení ikon na displeji, Oprava blikání diod při vypnutí kamery, V režimu auto kamery, kamera nahrává ještě 10 sekund po vypnutí zapalování
V1.5 - přidána volba rozlišení 1080p s 25/50fps (FW oficiálně stažen, pro výskyt chyb)
V1.4.9 - oprava chyb
V1.4.8- odstraněna skvrna při použití dlouhé expozice u fotek, funkce dlouhá expozice přidána do hlavního menu, změněno užvatelské rozhraní, přidán 1080p 30fps SuperView, přidáno rozlišení 1440×1080 4:3,
V1.4.7 (revize listopad 2016) - příprava pro budoucí aktualizace přes mobilní aplikaci, korekce HOT pixelů přes dlouhé stisknutí OK tlačítka, nová ikona nabíjení, upraven čas spuštění kamery - nutné držet tlačítko spuštění do zobrazení napísu SJCAM na displeji
1.4.7 - firmware opět stažen - nefunkční nastavení ISO a expozice, chyba při čtení některých karet - redukovaná doba náhledu fotografie při slouhé expozici, upgrade ikony nabíjení, přidány rozlišení v poměru 4:3, přidán "super view" pohled u videa, nové dlouhé expozice u fotek, upravena funkce 3 sekundového držení tlačítka při vypnuté kameře, upravena kompatibiliza s aplikací při Timelapse, aktualizace menu
V1.4.6 - upravena kompatibilita s novou aplikací
V1.4.5 - FW nahrazuje verzi 1.4.4, která byla stažena. Seznam změn stejný jako u 1.4.4: opravuje problém s připojením kamery jako webkamera, opravuje chybu, kdy se neukládalo nastavení kamery. Pozor: kamera může zamrznout v případě, že jsou pořizovány fotky se zoomem x8!
V1.4.4 - opravuje problém s připojením kamery jako webkamera, opravuje chybu, kdy se neukládalo nastavení kamery. POZOR: FW stažen, aktualizace neopravovala vypsané chyby, firmware nahrazen novým ve verzi 1.4.5!!!
V1.4.3 - vylepšuje funkci detekce pohybu, optimalizace problému s Hot pixely, vylepšuje kvalitu obrazu
V1.4 - přidána funkce otočení obrazu o 180°, oprava funkce korekce rybího oka (nedochází ke zkreslení), opravena funkce přehrávání videa, oprava 8x zpomalení, přidány úrovně kontrastu, přidána možnost nastvení úrovně denoising (odstranění šumu), řeší problém s blikáním displeje při začátku nahrávání a zapnuté WiFi, řeší problém "stínů" u fotek při specifických scénách...
V1.3 - volba bitrate, korekce rybího oka, přidána možnost rychlého nahrávání, přidána možnost dvojího nahrávání (na kameru i mobilní telefon), odložení pořízení fotografie, nastavení expozice (dlouhá expozice, vylepšuje stabilizaci, vylepšuje funkci WDR, zcela nové menu (rychlé menu nastavení), opravuje 240fps, zapnutí kamery v autě při nastartování
V1.2.5 - fixace chyby nahrávaného zvuku při použití 64 a 128GB karet.
V1.2.4 - přidána podpora 64 a 128GB karet (nutno zformátovat kartu na FAT32 v PC!), zvýšení hlasitost nahrávaného zvuku (v menu nově úroveň 9 a 10), zlepšena barevná reprodukce u videa, zlepšuje ostrost videa, zlepšuje kontrast, snižuje šum, vylepšuje 2K video, zlepšuje kvalitu 1080p 60fps videa a jeho ostrost, prodlužuje dobu nahrávání na jedno nabití baterie, funkční připojení k aplikaci SJCAM Zone, přidává nové možnosti nastavení expozice při focení (AUTO, 1/30 sekund, 1 sekunda, 2 sekundy, 5 sekund, 10 sekund, 20 sekund, 30 sekund, 60 sekund). Pozor: Po aktualizaci na tento FW se ve videu můžou objevit bílé tečky, jak je odstranit viz ZDE
V1.2.3 - zlepšuje kvalitu 4K videa, při vypnutém FOV je možné použít digitální zoom, přidána možnost volby dalších barevných variant videa, je možné natáčet do .mov nebo .mp4, gyroskop podporuje i HD 720fps,
V1.2.2 - vylepšuje vyvážení bílé při fotografování lidí (pleťová barva)
V1.2.1 - přidává možnost v menu na vypnutí loga SJCAM v nahraném videu!!! Pozor: FW obsahuje chybu v podobě negativních snímků ve videu (černě problikávající snímky)
V1.2 - nový FW, který vylepšuje neduhy FW 1.1. přídána možnost volby barev, přidána možnost kvality obrazu, přidána možnost volby ostrosti, přidán speciální režim natáčení pod vodou (lepší barevné podání při natáčení pod vodou), možnost natáčet a fotografovat do RAW (nekomprimované záběry bez zásahu softwaru kamery!), výrazným způsobem zlepšuje kvalitu vyvážení bílé
V1.1 - odstraňuje žlutý nádech natočeného videa
FW 1.0 původní FW dostupný v první várce kamer


Naposledy upravil Ondra dne 29.12.17 12:13, celkově upraveno 59 krát
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 08.12.15 13:29

Ahoj Ondro,

nevím, jestli můžu odepsat sem, ale troufnu si to ;-)

mám dotaz - na netu se objevily videa, de v novém FW přibylo několik funkcí.

Chtěl bych se ale zeptat, jestli nevíš, co je to ta funkce "RAW"?


Dneska by mi měla totiž kamera dorazit (na kamerov.cz psali, že by to měla být už z nové - opravené - várky, která nemá problém se zvukem), tak jsem zvědavý, jak se vše s novým FW změní :-)

bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 08.12.15 13:36

Ahoj, taky mi zítra dorazí nová kamera. Změny v aktualizaci jsem už dopsal k FW. Focení do RAW je známo z profi foťáků, je to ukládání "surové" fotky bez jakýchkoliv úprav a komprese do jpeg. Tedy uloží se soubor raw a opravdu to, co bylo vyfoceno. Tedy na úpravu takové fotky musíš použít program, který umí pracovat se soubory RAW. Nicméně je to nějaká záruka, že fotky by měly být parádní.
Btw, nové kamery dojdou ještě s FW 1.1, než ji začneš používat, tak aktualizuj na FW 1.2, protože změny jsou podle prvních zpráv obrovské. Hlavně vyvážení bílé, které je s FW 1.1 katastrofa...

Jinak se omlouvám za zpoždění recenze, ale s první várkou kamer a s FW 1.1 by ta recenze nebyla dobrá ;-) takže se do ní budu pouštět až s novou kamerou
Editace: koukam, ze oni dokonce nataci video s RAW, o tom jsem jeste neslysel... Takze posoudim az budu mit kameru


Naposledy upravil Ondra dne 08.12.15 13:53, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : editovano)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro hujahu 09.12.15 6:51

Ahoj, FW1.2 - jo docela dobrý, ALE!
Proč nám tam přidali do pravého dolního rohu logo SJCAM, které se nedá vypnout?
Radši bych ocenil možnost natáčet otočené video o 180° - vzhůru nohama, pro případ otočené montáže.
RAW - no, asi nějaký "speciální formát" od SJCAM, protože to nelze v ničem otevřít, dokonce ani konvertovat! (zkoušel jsem Zoner photo editor 17, i s konverzí Adobe DNG konvertor)

hujahu
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 27. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 09.12.15 9:20

Ahoj Ondro,

díky za odpověď ;-)
Jasný, chápu že dělat recenzi na něco, co se napoprvé nepovedlo, nemá moc smysl.
Když ale sleduju, jak se SJCAM snaží vydávat aktualizace, vycházet vstříc s vracením kamer apod., mám z toho už teď celkem dobrý pocit...


Hujahu,
paralelně sleduju i zahraniční fórum na oficiálních stránkách a tam moc kladných ohlasů na kameru sice není, nicméně se tam člověk také něco dozví ;-)
Zejména i to, že všem vadí zatím neodstranitelné logo, o kterém píšeš.
Pokud jsem ale dobře pochopil tamní diskuzi, bude v nejbližší době FW 1.3, který už logo umožňuje skrýt (volitelně), takže za mě zatím OK...

Zahraniční fórum tady


bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 09.12.15 11:02

bowl@seznam.cz : to jsem četl, vzhledem k tomu, že v každém FW byla možnost skrýt datum a čas, tak toto beru jen jako, že tvůrce FW 1.2 v tomhle (novinka logo) trošku ujel :-) (problémů bylo více než dost a na tohle asi zapomněli).
Diskuzi pochopitelně čtu, nejvíc problémů je se zvukem, bohužel někteří majitelé nepochopili, že problém je v HW a tam prostě aktualizace nepomůže. Dalším problémem je odeslání kamery zpět do číny a s tím spojené náklady (ono je to v podstatě to, co tady prosazuji já a to nákup v oficiální domácí distribuci). I když už jsem slyšel, že ti co koupili přímo u výrobce a kameru posílají do číny, tak novou dostávají s bonusem (nějaké příslušenství).
Jinak já stále čekám na kameru, PPL zřejmě na vánoce nestíhá :-/
BTW, co říkáš na videa s FW 1.2, které jsou na oficiálním YT kanále? To už by šlo, ne? (narážím na tu naši diskuzi o tmavém obraze)

hujahu: s RAW ve Zoneru by neměl být problém, ne? Vyzkouším jak mi kamera přijede, pokud ji PPL někdy přiveze

Editace: přemýšlím, že by bylo fajn, přidat do videa vlastní logo. Úplně vidím, jak je tam sjcamczech.com :-D

Editace 2: ještě když čtu tu diskuzi, tak ono většina problémů pramení z FW. Což chápu, protože většina vlastníků má první kameru od SJCAM (já už jsem imunní). Ono stačí se podívat na starší kamery SJCAM: SJ5000+ první použitelný FW 2.4 (!), SJ4000+ FW 1.9, SJ5000X FW 1.3...


Naposledy upravil Ondra dne 09.12.15 11:14, celkově upraveno 2 krát (Reason for editing : editováno)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 09.12.15 11:18

Přesně - někteří na tom zahraničním fóru křičí, ale z mého pohledu to nechápou ;-)

Obraz je už v pohodě, taky jsem si toho všiml :-)

Předpokládám, že jak "ujeli" ohledně loga SJCAM, budou to dál řešit, takže jsem v klidu :-D

Shodou okolností mi zrovna teď psala pošta, že bude dneska balík doručovat, takže se těším jaxviňa ;-) :-D

bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 09.12.15 11:21

a teď si mě naštval! Budeš mít kameru dřív než já :-D (teda předpokládám, protože mně se nikdo neozval, i když včera odešla z Prahy)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 10.12.15 6:33

Tak není důvod bejt naštvanej - česká pošta opět nezklamala a balík (snad) budu mít až dnes :-(

bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 11.12.15 19:02

Dik za odkaz
Tomu rikam fofr od SJCAM a reakce na logo ve videu, jak budu u PC aktualizuju uvodni prispevek

Edit: bowl, bud v klidu, PPL na to neni lip, taky cekam
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro kratas 15.12.15 20:09

Tak mi dnes dorazila kamerka 5000x elite, zkouším fotit raw ale nedá se otevřít, na stránkách je nějaký postup konverze raw-raw pomocí IQRaw.exe  ale ten prý bude později :-), nebo si někdo už poradil? firmware poslední 1.2.2

kratas
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 12. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 17.12.15 16:01

Nějak mi unikl tvůj dotaz :-) ano, vypadá to na speciální SJCAM RAW, nepodařilo se mi ho taky otevřít... A ten IQRaw, který doporučují se mi nepodařilo nikde najít a odkaz nepřipojili... Počkal bych na aktualizaci na FW 1.3, měla by být v příštím týdnu (nabídne i video bez úprav)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro charli123 17.12.15 17:29

musím z verze 1.1 dávat postupně 1.2 - 1.2.1 a pak 1.2.2 nebo můžu rovnou dát nejnovější 1.2.2???

charli123
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 08. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 18.12.15 12:55

Ahoj Ondro,

tak bohužel i já musím konstatovat, že jsem se stal "šťastlivcem" a mám kameru, která při zapnutém GYRU háže do natočeného videa občas negativní snímky.
Je to jev popsaný na tom oficiálním SJCAM fóru.

Nevíš, jestli má situace řešení a jestli se tyto negativní snímky odstraní při nahrání FW 1.3?

Ještě přikládám odkaz na fórum, kde tohle řeší:
https://sjcamhd.com/forums/topic/sj5000x-elite/page/8/

bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 18.12.15 13:10

Ahoj, maji to tak vsichni, viz videa co jsem natočil do testu. Priznam se, ze jsem si toho ale vsiml az jsem na to byl upozorneny.
U FW 1.3 je slibeno, ze opravi vsechny neduhy, ja bych k tomu pridal jeste nizky datovy tok u videa (je nizsi nez u sj5000+).
Zpet k tem negativnim snimkum: to je otazka jen FW chyby, takze by to melo byt urcite opraveno... A to same ten gyroskop, porad s tou stabilizaci nejsem spokojeny, taková M10+ to umi daleko lip, takze taky doufám, ze 1.3 to opravi...

Btw, dela ty negativni snimky i 1.2.2? Ja tam mam 1.2.1 a jeste jsem nestihl prehodit FW
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro bowl@seznam.cz 18.12.15 13:46

Ahoj,díky za rychlou a uklidňující odpověď ;-)

Já tam mám taky zatím FW 1.2.1, takže nevím, jestli to dělá i 1.2.2.

Já měl spíš strach, jestli to není HW problém, ale když píšeš, ze je to FW problém a že to zatím mají všichni, tal počkám na 1.3 a uvidí se...
Jsem zvědavej, jak to dopadne.

Z kamery mám zatím pořád velkou radost, tak snad mi jí nic nezkazí.

bowl@seznam.cz
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 24
Datum 1. registrace : 26. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 18.12.15 14:04

S FW 1.1 to nedelalo a s novou varkou kamer se HW menil jen mikrofon, takze to bude chyba ve FW, dam za to ruku do ohne... 
Ono jednou, snad se toho dozijeme, az vyjde nova kamera SJCAM a bude mit odladeny FW od zacatku, tak si dam panaka:-)
Uz jsem to tady nekde psal: SJ5000X prvni použitelný FW 1.3, sj4000+ 1.7, sj5000+ dokonce az 2.4
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Ondra 22.12.15 18:39

Je tam changelog? Mne na mobilu nejdou otevrit jejich stranky :-/ dik za link pridam ho, jak budu u PC
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro kratas 23.12.15 14:12

blacks napsal:zvlastni ze preskocili planovanou 1.2.3  
je k tomu nejake blizsi info ?  na ofico jsem nic nenasel

Je to 1.2.3 už jsem vyzkoušel. Je tam nově video do MOV, jestli je rozdíl oproti mp4 zatím nevím, porovnám. Možná v menu Barva jsou nové možnosti. Jen jsem zaznamenal problém při natáčení v mov a HD*120 fps, nejdřív po 1-2 sekundách začala kamerka natáčet znova a pak pro změnu nešlo natáčení vypnout - jen vypnout kamerku.

kratas
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 12. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

Firmware SJ5000X Elite (4K video) Empty Re: Firmware SJ5000X Elite (4K video)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru