AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostření u SJ6

2 posters

Goto down

Ostření u SJ6 Empty Ostření u SJ6

Příspěvek pro NovakVlast 21.01.18 17:57

Dobrý den,

nedávno jsem si pořídil kameru SJCAM SJ6 Legend a to hlavně na tvorbu timelapse k 3D tiskárně. S kamerou jsem celkově spokojen, vyhovuje mi i ovládání přes dotykový displej. Nemůžu však poladit ostření. Ať se snažím jak chci, kamera tvrdohlavě ostří na pozadí (zeď) a odmítá ostřit jen cca 15 cm blíže na tisknutý objekt. Zkoušel jsem dát kameru i dále od místa tisku a stejně ostří na nekonečno. Zkusil jsem také na místo, kam se bude tisknout dát nejdříve ruku nebo jiný předmět, ale bez výsledku.

Na youtube jsem viděl nějaká videa o tom, že u starších kamer šlo ostření upravit ručně šroubováním objektivu. Tomu bych se rád kvůli záruce vyhnul. Existuje nějaká rada, nebo se musím smířit s nezaostřenými záběry?

Díky za odpovědi.

NovakVlast
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 08. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostření u SJ6 Empty Re: Ostření u SJ6

Příspěvek pro Ondra 22.01.18 10:16

Dobry den, kamery nemaji moznost ostreni, objektiv ostri na nekonecno.
Pro vase ucely by byla vhodnejsi bud klasicka kamera nebo jeste lepe zrcadlovka
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Ostření u SJ6 Empty Re: Ostření u SJ6

Příspěvek pro NovakVlast 23.01.18 7:35

Dobrý den, a dá se někde zjistit nejkratší vzdálenost, na kterou je schopna kamera zaostřit? Zkoušel jsem pár testů, ale nemůžu to vykoumat.

Je mi jasné, že tyhle kamerky jsou už z principu spíše ostřené na nekonečno, ale už jsem viděl dost timelapsů, kde byla kamera doslova pár centimetrů od objektu a vše bylo krásně ostré. Já mám kameru od místa tisku daleko cca 25 cm. Klasická kamera nebo zrcadlovka by byla určitě lepší, ale ty nemůžu použít, protože kameru na rameni, které jde přímo z tiskárny a těžší přístroj už by mi tam nedržel.

NovakVlast
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 2
Datum 1. registrace : 08. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostření u SJ6 Empty Re: Ostření u SJ6

Příspěvek pro Ondra 23.01.18 22:55

Takový udaj se neudava. Je mozne, ze jine kamery byly upraveny, viz "sroubovani" objektivu. Ovsem vsechny (nejen SJCAM) ostri na nekonecno.
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

Ostření u SJ6 Empty Re: Ostření u SJ6

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru