AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nová aktualizace SJCAM5000PLUS

2 posters

Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 09.01.16 22:51

Jsem tu nový mám SJCAM 5000PLUS 1.5" předevčíren jsem ji zapnul a na display (až za ikonamy) bílo. No začala zlobit. tak jsem se dočetl že zkusit nahrát nový FW. A jak již jeden kolega zde uvádí stejné příznaky. Tak jsem postupoval dle něho. A po aktualizaci už bílo přez celý display bez ikonek. Tak jsem zkusil jak se píše místo 1.5 displaye zkusit 1.54 a zase bílo. Verzi jsem měl 1.9 přechod na 2.6 Tak se pokusím na v 2.8.2 ale budu potřebovat pomoc. Složka SJ5000PLUS V 2.8.2 LCD 1,5 20151225 1206 obsahuje dvě složky . Jedna s rozsypanou rýží a druhá amboot_hal_kernel atd. Vím že na SD kartu nahrávat rozbalený soubor s koncovkou bin. Ale složka s rozsypanou rýží obsahuje dva soubory. No a který je ten správný to otázka kB mají stejně,karta zformátovaná nabíječka už čeká.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Ondra 09.01.16 23:40

Začnu tím, že není nutné psát do jednoho tématu a nakonec založit téma nové, navíc když máme samostatné témě k firmwaru...

Správná verze je SJCAM_FWUPDATE.bin, ale je nutné stáhnout správnou verzi pro svou kameru, jak píšeme u jednotlivých FW... jaký FW byl v kameře před instalací nového?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 10.01.16 2:22

snad 1.2 ale tim si jist nejsem. Jediný co vím že mám zálohu FW 1.9. Pokusím se napojit hdmi až si ho v pondělí koupim. a snad to zvládnu zobrazit na tv.než ovládat kameru na slepo. Už jsem četl i editaci 4xpřední,h.š h.t h.š h.t i tu druhou editaci z 9.1.2016 5x atd. Jen mě napadá šly by stáhnout starší verze FW od1.1 až po tu 1.9 zkusit se má vše.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Ondra 10.01.16 12:01

Mame tady i tak stare FW tady, viz tema k tomu urcene. Nicmene mit v kamere starsi fw nez 2.4 je zbytecne... ty fw nebyly dobre

Pokud byl v kamere opravdu tak stary fw, tak se jedna o kameru s 1.50" displejem
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 10.01.16 22:49

jelikož je to i napsané na obalu tak tomu budu věřit. hdmi kabel již mám. no a na tv mi problikne bíle pak na krátkou chvíly ikonku kamery jako při spuštení . potom mod kamery jen s jednou vadou bez obrazu(tmavý) ale datum a zbytek je . po přepnutí na16m foto konec .přestanou reágovat tlačítka. domnívám se že to je i duvod proč naslepo se nemohu dostat na stránku firmware abych provedl změnu. co dál nevím. existuje nejaký boot.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Ondra 10.01.16 22:59

To co popisujete ted, ale neni problem bile obrazovky, o ktery je cely ten clanek ve vlaknu o fw. Tam nevidite nic, nez bilou obrazovku. Zadne problikavani, zadne ikony.
Jaky FW byl v kamere a jaky jste se snazil nainstalovat? Ten vas problem nastal tedy az po aktualizaci?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 11.01.16 0:07

původní v FW už netuším.střílel bych od boku. zálohu původniho FW mít nejspíš nemohu tudíž usuzuji že ve složce kam ukládám sjvidea je pouze FW v1.9.více jsem neaktualizoval.nebyl důvod. vánoce ok. a tento tyden jsem zapnul kameru s nemylím zjištením. že zlobí. vypnul a vecer zacal řešit. Stáhnul sem verzi 2.6 1.5" a pokusil se o změnu FW.s výsledkem bílé obrazovky. tak jak jsem již psal pokus na přechod 1.54" a další a další marné pokusy. stávající stav po zapnutí bílo ale zvuk tlačítek zní z toho jsem usoudil že jde ovládat na slepo.po koupi hdmi beze zmen. ale nelze.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Ondra 11.01.16 1:59

Ono bila obrazovka znamena bilou obrazovku, neni mozne na ni videt ikony ani nic jineho... a i to, ze nejde videt obraz na tv znaci jiny problem... navic fw pro druhy displej by se chytil uz jen kombinaci tlacitek,ktery je popsany...
Asi hloupa otazka, ale jste si jisty, ze mate kameru 5000+ a ze je original? Kde byla koupena?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 13.01.16 1:22

Dostal jsem se k tomu že jsem sundal přední kryt.Podním vedle diodek a předního tlačítka mezi tištenými spoji je také nápis( SJ5000+_Key_A5) a včera po připojení hdmi kabelu kamera naskočila. stisknul jsem teda už podle obrazovky menu. jednou na rřejití do fotomodu a podruhé na přejití do modu prohlížení videí a myslel jsem si že je zase konec a že se zase sekla ale počkal jsem a naskočílo mi (nejsem si už jistý NO FILES) nebo ve smyslu , jak by tam něco mohlo být když jsem formátoval pak jen stacilo dvakrát a byl jsem v menu.stačilo jen vydržel ten interval kdy kamera hledala co tam nebylo. to by mohl člověk bez hdmi ty knoflíky mačkat do bezvědomí. takže už jsem mohl experimentovat s verzemi FWeru. kolega má pravdu že na tu 1.5 nahrát 1.54. Dokonce se mi zobrazilo menu i na kameře . Takže pokrok. to bylo ale zbytečné radosti .zsart bomba bez problému ale ikony videíí datum , batrka, zbytek GB vše co tam má být. jen s vadou bílo jako kdybych natáčel papír. u modu fotografování taktéž. zbatek bez složek ale menu dobré. Co stím no znovu jsem tam teda nainstaloval ztarou zálohu 1.9 a byl jsem v ........ Ted po startu jen bílo zaznění uvodní melodie a tlačítra po stisku pipnou jednou a konec zamrzne. Na připojené tv přez hdmi problikne ikona kamery s nápisem a barevnými obdelníky zhasne rozsvítí se bilý display na kameře a tv jak kdy naskocí snímaný obraz video jde ale bez ovládání. To jsem se zase unáhlil.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 13.01.16 1:30

Jo a nákup přímo u výrobce letělo to přez Singapur moc tamtudy nejezdím. jo jo. NA Kamerovu mi řekly že to může být systémová chyba a to posílají zpět do China. Asi o víkendu sednu na kolo?..a vyrazím s paragonem.

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Ondra 13.01.16 10:55

Tohle není problém s FW, ale opravdu se jedná o HW chybu. Tady aktualizace nepomůže
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 02.02.16 0:16

Dlouho jsem zde nebyl. Tak mám dobré zprávy kamerka mi u chodí , Trochu času mi to zabralo ale našel jsem návod na Youtube . název videa SJCAM problem How to fix solve. Má na obrazovce lebku SCARY MOVIE no a angličtina příšerná ale jednoduché a učinné. kameru lze přeinstalovat programem staženého přímo na AMBARELA A7 programem USB DIRECT. bílá nebílá. Druhá možnost je pokud na display jsou ikony baterky ,datum atd.... ale bíla obrazovka v pozadí jako by jste natáčely bílou čtvrtku. Což jsem takézjistil jedná se o uvolnění základní desky na které je čip s optikou camery a je nutná rozborka zborka .Je i video na Youtube (rusky i italsky nebo španelsky) což není duleité jelikož z videa je vidět postup rozebrání. a problém . protoze se stane že základní deska s optikou se uvolní nedochází k patřicnému kontaktu. takže se musí vytáhnout a zase zpět zastrčit nic složitého je to skládačka. vše . Už nepřeinstalovávám fw pomocí sd karty ale bez problému USB directem. Jinak jsem zkusil v2.8 2.6 ty ale nefungují jediná kloudná je 2.5 dle mého ......

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 03.02.16 23:40


Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Abes 03.02.16 23:43


Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty zde stáhnete USB DIRECT

Příspěvek pro Abes 03.02.16 23:51


Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty USB DIRECT

Příspěvek pro Abes 04.02.16 0:28

Ondro odeslal jsem dokazy na stažení programu USB DIRECT od AMBARELY týkající se platformy A7 a pár videí z youtubečka Já u mám po problému využil jsem jednu i druhou možnost .

Abes
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 14
Datum 1. registrace : 09. 01. 16
Typ kamery : SJCAM 5000 PLUS

Návrat nahoru Goto down

nová aktualizace SJCAM5000PLUS  Empty Re: nová aktualizace SJCAM5000PLUS

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru