AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

3 posters

Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro M.a.R.i 20.02.17 15:37

Ahoj všem,
předem se omlouvám zda jsem založil podobné vlákno, kde se již toto řešilo, ale myslím, že jsem fórum důkladně prolezl a nikde nic nenašel.

Mám SJ5000+ WIFI. Kameru jsem kdysi kupoval v Číně a reklamoval jí, byl mi zaslán 2.kus, ale stále se chová stejně. Většinou jí využívám jako kameru v autě a potýkám se s těmito dvěma problémy. Vyzkoušel jsem všemožné fw, od starších po nejnovější, vyměnil SD karty, nabíječky, ale nic nepomohlo.
1)Vypnutí kamery po žhavení:
Kameru používám ve služebním dieselovém autě. Po zapnutí zapalování se začně kamera nabíjet a zapne nahrávání, jenže po cca 1-3s po nažhavení nastartuji a jak dojde k poklesu napětí, tak kamera přeruší nahrávání a vypne se a již se znovu nezapne. Musím nabíječku vypojit a znovu zapojit aby se kamera spustila a začala znovu nahrávat. Nepomohlo ani nastavení odloženého vypnutí (Tuším, že se to jmenuje DELAY OFF.). I když nastavím třeba 60s, tak kamera si pamatuje, že bylo na chvíli pozastavené nabíjení a nahrávání po 60s zastaví a kamera se znovu vypne a musím znovu vypnout a zapnout nabíječku aby se kamera spustila. Zkoušel jsem různé nabíječky (Belkin, několik Samsungů, různé Číny) a chová se to stále stejně. I jsem koupil novou originální baterii a beze změny.

Opravdu se jedná o vlastnost kamery a nebo je chyba někde jinde? Myslím si, že takovou triviální věc by měl mít výrobce pořešenou a nechci shánět nějaký kondenzátory či něco takového, aby udrželi napětí na stejné úrovni a kamera se nevypínala. Vozidlo to dělá od novoty a u kolegů ve stejných autech se to chová stejně, takže se jedná o vlastnost vozidla (Pokles napětí.) a ne o závadu.

2)Zamrznutí po zaplnění SD karty:
Zkoušel jsem několik SD karet, od 4GB do 64GB a potýkám se stále dokola s tím, že když se zaplní paměť tak se kamera sekne, nejde vypnout, zamrzne obraz, někdy nahrává, ale nereaguje na ovládání. A pokaždé musím vysunout baterii. Pomohlo když jsem nastavil délku videí (Tuším, že se to jmenuje LOOP RECORD) na 2min. Ale pokud nechám 5min, tak stále zamrzá...


Předem děkuji za odpovědi Smile.

M.a.R.i
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 8
Datum 1. registrace : 08. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro Ondra 20.02.17 21:30

Ahoj, zasadni otazka, jaky Fw mas a zkousel si jiny?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro M.a.R.i 28.02.17 9:30

Ondra napsal:Ahoj, zasadni otazka, jaky Fw mas a zkousel si jiny?


No, teď tam je nejnovější firmware 2.8.4 stáhnutý odtud. Předtím tam byl origo firmware a chovalo se to stejně (Tuším nějaké 1.5x). Na stejném modelu kamery co jsem měl předtím jsem vyzkoušel 4 verze, od původní až po nejnovější a chovalo se to stejně.

Nemáš tip jaký konkrétní fw vyzkoušet?

Ten LOOP Record bych přežil, mám nastaveno kratší smyčky a šlape to, ale velice mě irituje to vypínání kamery po poklesu napětí Sad. Možná to nakonec dopadne tak, že budu muset mezi zásuvku a nabíječku dát nějaký kondík či něco podobného.

M.a.R.i
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 8
Datum 1. registrace : 08. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro Ondra 28.02.17 9:54

S tim poklesem napeti nepomuze nic bohuzel. Ta smycka je divna. Kartu mas zformatovanou?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro M.a.R.i 07.03.17 14:30

Ondra napsal:S tim poklesem napeti nepomuze nic bohuzel. Ta smycka je divna. Kartu mas zformatovanou?

jj, ta karta je naformátovaná, zkoušel jsem 4GB, 32GB a 64GB. Mám tedy nastavenou maximální kvalitu a rozlíšení obrazu. Je možné, že to seknutí kamery při zaplnění paměti a nastavení dlouhé smyčky má něco do činění s velikostí souboru.

A co se týče toho poklesu napětí a vypínání kamery, tak nějak pořád nemůžu přijmout to, že se jedná o vlastnost a ne o chybu. To opravdu majitelé dieselů musí kameru stále znovu zapínat po každém žhavení?

M.a.R.i
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 8
Datum 1. registrace : 08. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro nosac 23.03.17 14:24

Zdravím Vás. Mám podobný problém se zamrzáním SJ5000+. Používám ji výhradně v autě. Nahodile sa stává (vždy při zapnutí), že se rozsvítí modrá LED navrchu a kamera hned zamrzne. Nereaguje na žádné tlačítko ani odpojení a znovu připojení napájecího microUSB kabelu. Jedině vyjmout a znovu zasunout baterii a pak jde zapnout a funguje normálně. Mám firmware 3.1. Můžete mi prosím poradit?

nosac
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 08. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro Ondra 23.03.17 14:54

Pokud se kamera pouziva v aute, tak bych v ni nemel baterii.
Jinak zkusit fw preinstalovat
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro nosac 23.03.17 15:22

Z provozu bez baterie mám obavy, aby nedošlo k poškození kamery, nebo smazání hodin, nebo posledně nahraného videa, které se ukládá na kartu těsně před vypnutím. Aktualizovat firmware na verzi 3.3.6 jsem zatím nezkoušel. Uvažoval jsem o reklamaci.

nosac
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 08. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro Ondra 23.03.17 16:54

No nic jiného nez novy fw nebo reklamace stejne nezbude
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro nosac 24.03.17 7:29

Díky za radu. Včera jsem nahrál nový fw. Zatím se problém nevyskytl. Vzhledem k tomu, že se to projevovalo nahodile, budu testovat a pak dám info.

nosac
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 08. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro nosac 29.04.17 23:27

S novým fw se už problém ani jednou neopakoval. Very Happy Teď dokonce po připojení napětí, téměř okamžitě startuje nahrávání. Se starým fw se nejdřív zobrazilo logo a než začal záznam uběhlo snad i 10 vteřin. Můj problém je vyřešen. Díky Ondro za tip.

nosac
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 7
Datum 1. registrace : 08. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování? Empty Re: SJ5000+ WIFI jako kamera v autě (dashcam), podivné chování?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru