AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prokládání FPS

2 posters

Goto down

prokládání FPS Empty prokládání FPS

Příspěvek pro malkol 20.06.16 1:20

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s FPS ... konkrétně testováno na modelu 4000+ ale myslím že to bude problém všech kamer.

mluví se o tom na forech i zahraničních, ale nikde žádné řešení .. většinou se mluví o podvodu ... ale nejsem si tím uplne jistý. Rád bych se podělil o pár postřehů

nejvíce je to patrné na nastavení videa 720p při 120FPS ... kamera to zvládne .. a opravdu vytvoří video odpovídající nastavení. stejně tak při 720p při 60FPS. Pokud však nastavíme 720p při 30FPS kamera vytváří soubor který má snímky prokládané. Nemění se každý snímek ale pouze každý druhý. Prakticky se tedy obraz změní jen 15x za vteřinu .. a to smaozřejmě video degraduje.

stejné je to u 1080p 60FPS .. to je v pořádku ... ale 1080p při 60FPS zase prokládá. Přijde mi to spíše jako chyba firmwaru ... protože ta kamera je toho hardwarově evidentně schopná ...

pokud chceme udělat více snímků je to asi v pohodě .. ale pokud nenatáčím nic pohybově náročného .. kamera generuje jen spoustu balastu, které vlastně nemají žádný informační význam a na kvalitě to je poznat.

Jiné je tomu u 2K videa ... při 30FPS prokládá také každý druhý ... opravdové 2K při 30FPS se z ní vytáhnout nedá. (BTW datový tok 720p120FPS a 2K30FPS by měl být zhruba stejný, takže věřím že by toho i schopná byla)

Narazil jsem na několik názorů, že pokud je kamera v dostatečných světelných podmínkách tak to zvládá. Ale nepozoroval jsem absolutně žádnou změnu se světlem. Navíc těch 120 vezme kdykoli ... proto mi to nejde do hlavy.

Vaše postřehy a názory ?

malkol
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

prokládání FPS Empty Re: prokládání FPS

Příspěvek pro Ondra 20.06.16 10:43

Jediné prokládání probíhá u SJ4000, SJ4000 WiFi, SJ5000 a SJ5000 WiFi u 720 rozlišení s 60fps. Jaký FW máš v kameře?

A přesouvám do správné sekce
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

prokládání FPS Empty Re: prokládání FPS

Příspěvek pro malkol 20.06.16 11:15

vcera jsem aktualizoval na ten nejnovejsi 2.9


malkol
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

prokládání FPS Empty Re: prokládání FPS

Příspěvek pro Ondra 20.06.16 11:24

Nedokaze nejaky program zjistit prokladani?
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

prokládání FPS Empty Re: prokládání FPS

Příspěvek pro malkol 20.06.16 11:51

no .. nemluvím o prokládání ve smyslu řádkovém ale snímkovém .. že každý druhý snímek je stejný ... a stačí když si pustíš to video v jakémkoli programu které umí listovat přes snímky ... většina to dokáže ... a pak se jen podívat že je každý druhý stejný ..

malkol
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

prokládání FPS Empty Re: prokládání FPS

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru