AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

2 posters

Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro mparuzek 03.04.16 9:40

Ahoj,


mam problem a ukladanim videa přes HDMI - kamera 5000 + . Potřebuji nahrávat přímo do počítače, nemohu furt vyndavat, zandavat SD kartu, Wifi nepřich ází do úvahy.

1) Zakoupil jsem střihovou kartu AverMedia, která umí vzít HDMI vstup, konvertuje do MP4 a ukládá do PC (ta funguje)
2) Připojím kameru hdmi kabelem do karty zapnu ji.

Bohužel nejsem schopen získat video 720P 60 FPS. Jakmile ke kartě připojím kameru SW střihové karty mi nabídne max 30 fps.
Půjčil jsem si jinou kameru (Gopro4) a úplně v pohodě mi to nabídne a uloží 60 fps. Takže problém je v kameře.

Otázka je jak zjistím, co kamera opravdu posílá do hdmi kabelu četl jsem někde že Full HD 60 fps (proto jsem ji koupil) nemohl na tom něco změnit FW, který od verze 2.8 (to tam mám) přidal 2k video, ale jen 30 fps. Není to tak, že do hdmi se posílá to nejlepší co kamera umí a tedy jen 2k 30 fps? Je možné, že když dám starší FW, tak to bude zase jen Full HD ale 60 fps?

Najdu někde ke stažení starší verze FW (nemohl jsem najít) a na oficiálních stránkách jsem našel jen 2.8.

mparuzek
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 03. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro Ondra 03.04.16 10:24

Ahoj, fw mame na foru temer vsechny.
Ke zbytku tezko rict, vubec nevim jak a ze něco takoveho vubec je mozne
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro mparuzek 03.04.16 18:59

Díkz,

1) jsem si zjistil, že mám kameru 1.5 ale mám 1.54, takže se mi povedlo konečně úspěšně dowgraudnout FW na 2.4. Ale problém z FPS přetrvává. Nejsem schopen natočit přes hfmi out kamery 60 fps, ale jen 30 fps.

2) Ovšem pozor. Jednou se při nějakém pořadí  zapojování kabelů kamery do střihové karty a do PC, nebo jiném  okolnosti, povedlo natočit 59 fps. Ovšem video bylo jen 720x480, ačkoliv nastaveno jsem měl HD a bylo to nekvalitni. Navzdory poučkám že je to jen digitál jsem si řekl, že je to kabelem (hdmo -> mikro hdmi) , zkusil jsem jiný a už to zase jde jen 30 fps. Vůbec netuším co měla tato anomálie S 59 FPS znamenat.

Karta kterou používám na záchyt hdmi z kamery je tato: http://gamerzone.avermedia.com/cz/game_capture/live_gamer_portable

Nějaký tip proč zrovna 59, nebo na co se zaměřit?  Nebo jiný tip, jak dostat výstup z této kamery přes hdmi do PC ideálně jako stream, našel sjem jen jednu převodku hdmi -> usb3, ale ta se v čechách neprodává a $300 mi přijde trochu moc.

Díky

mparuzek
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 03. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro mparuzek 03.04.16 19:26

jsem přišel na to, že i když ukládám na SD kartu, tak fps, je 59,96 (dle vlastností souboru, když na ně kouknu v PC) , na kameře je kdyz je na kameře 60 fps.

nemůže tento nesoulad znamenat nekompatibilitu bezi výstupem z kamery a vstupem do karty, která na vstupu podporuje 60 fps?

Těch 59,96, to je vynález kamer? Protože při nahrávání čehokoliv jiného jsem to nepozoroval.


mparuzek
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 03. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro Ondra 03.04.16 20:04

Je otazka co kamera nahrava normalne na kartu, mne klasicky 60fps. Tva funkce zkratka a dobre neni oficialne podporovana, tedy asi se zadnou oficialni radu nedozvis. Jediny zpusob nahravani videa je na sd kartu.
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro mparuzek 03.04.16 21:12

Ok zkratku jsem vymyslel proto,že původně kamera měla kdysi i funkci webkamery, proto jsem ji koupil. Ale funkce se pak nějak ztratila v přechodu mezi FW, na fóru se to tu někde na fóru probíralo. Zakoupený výrobek už funkci neměl, hledal jsem jiný způsob, jak dostat live obraz (60 fps) do PC a tam ho ukládat. Stačila mi i neoficiální rada, ale dík.







mparuzek
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 03. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro Ondra 03.04.16 21:30

bohužel tu neznám. Jak jsem psal, nevím, že to je vůbec možné. Navíc funkce webkamery byla vždy jen 720p 30fps
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS Empty Re: 5000+ , HDMI OUT, rozlišení , FPS

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru