AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GitUp Git2 - 2K kamera

+11
encroft
Noddik
TomySkelet
MOndo
kiwibibo
Kruza141
michaelk
bogas
spasi
Lucky007
Ondra
15 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 09.02.16 20:53

Recenze bola odstránená z digkamery.cz, dosť infa v komentoch tam bolo Sad
EDIT://
Dnes som mal možnosť porovnať kamery Xiaomy a SJ5000x Elite vs gitup git2.
Kamera zajtra rýchlosťou svetla letí naspäť do predajne, pretože kvalita pri 720p 120 fps je ako videá na youtube nahrané pred rokom 95. Obraz sa nedá porovnávať s týmito kamerami, absolútne zlyhanie pre mňa a to som venoval nie jeden večer čítam recenzií o tejto kamere vs ostatné. Nikdy viac, takýto chip sa tam vôbec nehodí, nevyužitých 16MB

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Hot pixels?

Příspěvek pro encroft 14.02.16 7:32

Ahoj, koupil jsem na základě kladných recenzí Git2 - kvalita videa za denního světla výborná, barvy také, ale teď jsem si všiml, že při natáčení v interiéru za umělého osvětlení je video rozpité, neostré a s mnoha bílými tečkami. Když jsem zkoušel natáčet venku ve tmě nebo za šera, je to celkem katastrofa se spoustou býlých teček (na obr. nejsou tolik vidět). Kameru používám také k natáčení syna v interiéru, takže tohle je pro mě dost zásadní (SJCAM 4000 tohle nedělala a video za horšího osvětlení bylo v pohodě).
Mohli byste se podívat na přiložené screenshoty, jestli je to normální? Nevím, jestli mám kameru reklamovat, nebo vrátit, což se mi nechce Sad
Nezdá se mi, že jde jen o hot pixels ve tmě...podle mě má ten rozmazaný rozmazaný obraz v interiéru jinou příčinu. Díky za vaše názory

https://2img.net/h/oi65.tinypic.com/de3aea.jpg
https://2img.net/h/oi67.tinypic.com/1f8cra.jpg

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro michaelk 14.02.16 13:46

Ja mam taky par bilych pixelu, ale jen to opravdu jen pri nejorsim osvetleni. (klidne mi posli nejaky zaber a muzeme to porovnat michaelkanok@gmail.com )
Kamerka je proste na to kdyz je aspon trochu videt, kdyz je tma, tak ti sumi vsechny cipy. Mel jsem 5000+ a sumela podobne, nemozna jeste hur.
Zkousel jsme vsechna nastaveni a nejlepe mi dopadlo rozliseni 2k, WDR - vypnuto (zvysuje sum) a ostrost na normalni  (pokud  das maximalni, tak sum je nesnesitelny, minimum je na vecer zase dobry ze tolik nesumi ale pres den  je ostrost fakt mala)

michaelk
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 8
Datum 1. registrace : 20. 07. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 14.02.16 15:07

Zkoušel jsem různá nastavení a konkrétně tyhle zábery byly pořízené s vyresetovaným nastavením, kdy je WDR vypnuto. Chápu, že v noci toho moc kamera nepobere, ale i když to na té první foto tak nevypadá, nebyla zase taková tma. Spíš mě zaráží ta druhá fotka, kdy byly všechna světla rozsvícená a nedá se na to prakticky dívat. Psal jsem prodejci a ten mi obratem sdělil, že to může být prachem na snímači, abych mu kameru zaslal, tak uvidíme. Kdybys měl nějaký screenshot v interiéru s osvětlením, budu rád. Díky

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 14.02.16 22:36

Vymeň ju za SJ5000Xelite, skúšal som v interieru a točí na jedničku, aj vonku, aj za zlých svetelných podmienok, nie všetky čipy šumia...

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 15.02.16 7:07

spasi napsal:Vymeň ju za SJ5000Xelite, skúšal som v interieru a točí na jedničku, aj vonku, aj za zlých svetelných podmienok, nie všetky čipy šumia...
O Elite jsem taky uvažoval, ale nakonec jsem dal přednost lepší stabilizaci, kvalitnějšímu zvuku a dálkovému ovládání u Git. Podle videí na YT je Elite v horších světelných podmínkách určitě lepší. Ale ty záběry s Git2 jsou pořád o hodně lepší, než u téhle konkrétní kamery. Ve videích na YT v horších světelných podmínkách jsou záběry méně ostré, občas pixelují, a kamera co mám tym má vysloveně velké množství bílých teček a kontury jsou úplně rozpité. Mám v práci ještě 5 kousků, tak dneska vyzkouším, jestli je to problém jen mé kamery nebo Git2 obecně....doufám, že ne Smile

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro michaelk 15.02.16 11:18

Právě, barevnost čipu je ůplně někde jinde, stabilizace taky, vydrž a ovladaní je taky lepší, a ještě cena Very Happy
vyzkoušej, taky mě to zajima. Těším se, až bude fungovat Raw u fotek.

michaelk
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 8
Datum 1. registrace : 20. 07. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 15.02.16 22:31

encroft daj potom vedieť, no po prečítaní 137 strán na fóre si myslím, že je to obecný problém, ako niektoré videá vyzerajú ako z kamier za 1000€ čomu sa mi nechce veriť, pretože som skúšal za pomerne dosť dobrých svetelných podmienok točiť a vôbec sa mi to napozdávalo. Vraj aj FW 1.3 má horší obraz ako 1.2, no nemôžem to potvrdiť, pretože mám len 64 gb kartu, ktorú 1.2 nepodporuje...

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 16.02.16 10:00

Ahoj, tak jsem včera provedl malé srovnání kamery, kterou jsem chtěl reklamovat a jiné kamery Git2 z práce (obě s továrním nastavením, v1.3). Výsledek je ten, že obě kamery mají naprosto stejný obraz, ALE:
když jsem se v předchozím postu ptal, jestli je normální, že kamera pří nízkém osvětlení vykazuje spoustu bílých teček a záběry jsou rozpité, udělal jsem zásadní chybu...záběry jsem si pořádně neprohlédl na TV, ale jen v PC. Problém byl totiž v tom, že pokud jsem video přehrával v Media Player Classic (ze kterého jsou právě ty screenshoty), bylo video velmi špatné (spoustu bílých teček, šum, rozpité hrany). Včera jsem zkusil VLC a výsledek je podstatně lepší....jednoduše řečeno, MPC používá zřejmě horší filtr pro decodování mp4 videa. K tomu, že je něco špatně přispělo i to, že jsem kameru připojil k TV přes HDMI a prohlížel si obraz v modu LiveView a tady byl další kámen úrazu...v tomto modu je obraz na TV podstatně horší, než když jej nahráváte (neuvědomil jsem si, že se jedná o syrový obraz z čipu a nedochází k enkodování a SW úpravám).
Takže výsledek je takový, že Git2 není v horších světelných podmínkách (myslím třeba venku úplná tma, uvnitř rozsvíceno) tak dobrý, jako třeba SJCAM, ale v pohodě se na to naní tak špatné, jak to na první pohled vypadalo a barvy jsou podstatně lepší (alespoň než SJ4000). Nedostatky, které jsem viděl na PC na PC na TV vidět není. Každopádně doporučuji pro natáčení v interiéru za nízkého osvětlení dopřát kameře co nejvíc světla a pokud možno kamerou moc nepohybovat. Ještě vyzkouším, jestli se to nezlepší nastavením na umělé osvětlení a jaký vliv na to má stabilizace a WDR.

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 16.02.16 11:57

Ahoj, ku tvojej otázke v poslednej vete. Pokiaľ v interiéru a za zlých svetelných podmienok vypneš WDR, tak si dosť pomôžeš, cca 30% menej šumu, čo je strašne veľa. Gyro vraj za zlých svetelných podmienok nefunguje tak dobre ako cez deň, čo nie je pravda, vyskúšal som to. No zhoršuje to obraz, teda za predpokladu že sa s kamerou netrasie, pretože to vyrezuje obraz, čím ho priblíži a kvalita je horšia. Ale to platí aj cez deň, len vďaka oveľa väčšiemu prísunu svetla, je to menej poznať. Svetelné módy by som nechal nastavené na AUTO, v hale mi nič z ponúkaných možnosti nevyhovovalo a obraz potom neodpovedal skutočnosti.

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 16.02.16 12:13

Díky za zkušenosti, něco takového jsem předpokládal Sad Až bude čas, vyzkouším alespoň ten white balance nebo i ISO. Možná se to zlepší novým firmwarem Smile

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 16.02.16 12:18

To pevne verím... Z fóra som sa dočítal, že kvalita záleží aj na tom, aký progres urobia výrobcovia novateku, keďže vraj oni im iba posielajú návrhy na úpravu a pokiaľ to HW dokáže, tak oni im to preprogramujú čo oni len pridajú do nového FW, škoda že nemajú vlastného QC Sad

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro bogas 16.02.16 20:20

Co se týká přehrávání videa v PC, třeba nahrávky ze satelitu, tak léta mě stačil VLC, ale video z kamery se seká, tak teď používám Pot player. Stejně ale při přehrávání se video jakoby nepatrně na chvíli zrychlí a zase zpomalí. Budu asi muset investovat do výkonnějčího PC. Nahrávky edituju ve VideoReDo TVSuite V4. Ale jen střih a spojení klipů. Chtělo by to ale program který toho umí víc. Kolega používá Pinacle Studio, ale musí video překonvertovat, upravit a zase zpět na původní velikost, jinak to dlouho trvá.
Ještě ke zvuku, zkoušel jsem při nahrávání 1080p/60s zaťukat na okno a je jasně slyšet při přehrávání v PC nejprve zvuk a teprve potom se spožděním je vidět pohyb ruky. Při 1080p/30s to nedělá. Jelikož se o tom nikdo nezmiňuje, je to vina PC.
Taky si myslím, že další FW budou kameru vylepšovat, třeba rezerva je v obrazu, ten má SJcam 5000 elite o něco lepší, hlavně při horším osvětlení.

bogas
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 21
Datum 1. registrace : 05. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro spasi 17.02.16 3:15

Kameru som testoval indoor pri stolnotenisovom tréningu, zvuk ide ako hodinky, pri všetkých rozlíšeniach. Problém budeš mať asi v PC.
Tak či tak potrebuješ video konvertovať, pretože 20 min 4,2 gb je nepoužiteľné ani len pre úschovu a to mám doma 3400GB miesta, cez leto by som to za 2 mesiace zaplnil a dovi dopo.... H264 8-10 bit nastavenie úplne stačí na zachovanie postačujúcej kvality pri minimálnej kapacite. Používam AAE CC. S poslednou vetou môžem len súhlasiť. Snáď sa v ďalšom FW blysnú s nastavením Smile

spasi
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 9
Datum 1. registrace : 01. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro Kruza141 18.02.16 21:06

Mě osobně přijde kvalita videa v horších světelných podmínkách poměrně slušná. Jistě, šum je vyšší, ale žádné extrémní bílé tečky nepozoruji. Přikládám odkazy na moje dvě videa - video z florbalu je s fw 1.2 gyro zapnuto při běhu (nejsem si jistý, jestli WDR on/off, ale myslím, že bylo také zapnuto). Video ze cvičení s fw 1.3 gyro off a WDR opět nevím - asi zase on. Vše v rozlišení 1080p60fps

https://www.youtube.com/watch?v=zjZkY7qOtUE

https://www.youtube.com/watch?v=Bm63bhyQsp8

Kruza141
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 1
Datum 1. registrace : 18. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 19.02.16 6:41

Jak už jsem psal dříve, ty bílé tečky byly způsobeny SW přehrávačem MPC, resp. jeho dekoderem v PC.

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro kiwibibo 04.03.16 8:42

Pridám jedno video z gitup git2 - snowboard. FullHD, 60fps, Gyro OFF, WDR ON


Mám otázku - dá sa nejak nastaviť, aby kamera rozpoznala, že točím video obrátene?

kiwibibo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 16. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro kiwibibo 31.03.16 21:34

Medzičasom sa nám oteplilo, pridám ďalšie video... stabilizáciu pri točení na motorke treba, inak je video furt rozklepané, vo videu funguje stabilizácia výborne. FullHD, 60fps, GYRO ON, WDR ?

kiwibibo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 3
Datum 1. registrace : 16. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro encroft 01.04.16 7:22

Ještě ke kvalitě videa za horšího osvětlení: obraz je výrazně lepší při nastavení ostrosti na nízkou úroveň (přitom rozdíl oproti "normal" prakticky žádný není). Lepších výsledků lze taky docílit nastavením vysokého ISO a času uzávěrky. Jinak vyšel nový firmware, který umožňuje nastavit i vyšší bitrate, což může taky trochu video vylepšit.

encroft
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 17
Datum 1. registrace : 31. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro MOndo 23.04.16 21:26

Ahoj, potřeboval bych poradit. Zajímalo by mě co jsou tyhle bílé tečky. Jsou ve stejných místech a jsou vidět jen když točím na černém pozadí za umělého světla. Našel jsem nějaké i za přirozeného světla, ale nebylo jich tolik. Jsem v tomhle docela amatér. Nevím jestli pomůže přenastavení kamery nebo ji mám reklamovat. Ještě mi do pondělí běží 14 denní lhůta na vrácení peněz, tak jsem na vážkách. Díky za pomoc a objasnění.

Radek
GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 2mxqzpj
GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 2i0w3g2
GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 N9nhg
GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 2r75w0j



Radek

MOndo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 23. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro TomySkelet 23.04.16 22:08

Ahoj. Vypadá to jako horké pixely, koukni na stránky
https://www.gitupkamery.cz/kalibrace-snimace-obrazu-kamery-gitup-Git2
je tady postup kalibrace na horké pixely, ale než se pustíš do kalibrace, tak si nahraj nejnovější fw, je na stejných stránkách, když nahoře klikneš na "rady a návody" tam klikneš na firmware gitup git2 a podle postupu nahraješ, a když i pak budou pořád horké pixely, tak zkus kalibraci;-)

TomySkelet
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 44
Datum 1. registrace : 05. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro MOndo 24.04.16 17:28

Novej firmware jsem právě nahrál hned jak mi kamera přišla. Díky určitě vyzkouším Smile

btw: Překvapilo mě jak ztuha jde to kamerky nacpat sd karta.. když mám ostříhané nehty, tak nemám v podstatě šanci a musím si na zacvaknutí něčím pomoct. Máš to taky tak?

MOndo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 23. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro TomySkelet 24.04.16 18:55

git2 jsem jen zkoušel, doma jí nemám, ale vím že to někdy jde ztuha(někdy to jde po čase líp, záleží na zvoleném materiálu zacvakávacího mechanismu), tohle ale není problém jen kamery git2, ale čteček karet obecně... když to jde ztuha, tak já osobně si pomáhám párátkem (je dostatečně tenké aby to jím šlo a tím že je ze dřeva je měké a tak vím že nepoškodím ani kartu ani čtečku do které ji dávám nebo vyndávám)

TomySkelet
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 44
Datum 1. registrace : 05. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro TomySkelet 25.04.16 17:30

MOndo pomohla ta kalibrace nebo si kameru vrátil?

TomySkelet
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 44
Datum 1. registrace : 05. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro MOndo 28.04.16 23:15

Ahoj, měl jsem čas to řešit až teď. U toho návodu jsem se zasekl hned v bodě 2. Měl jsem doposud za to, že kořenová složka je to, jak najedu do sd karty ( u mě označeno jako "(D:)"). Nevím co dělám špatně. Snad vím co je textový soubor Smile) ale to menu z návodu mi tam prostě nenaběhne. Asi mi nakonec nezbude nic jiného než kontaktovat prodejce.

MOndo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 23. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

GitUp Git2 - 2K kamera - Stránka 2 Empty Re: GitUp Git2 - 2K kamera

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru