AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

4 posters

Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro CaptainCoOkies 19.08.15 11:04

Zdravíčko, jsem tu na fóru nový, ale kameru SJcam4000 už vlastním asi rok a půl. Mám prvotní verzi SJ ještě bez loga na přední straně kamery, ale jsem si jistý, že to není padělek (naštěstí). Teprve dnes po té době jsem zjistil, že natáčím celou dobu v té nejhorší ostrosti obrazu. Dnes jsem to testoval a v nastavení sharpness, mám menu tedy anglicky už jsem si zvykl, jsem měl volbu strong, což znamená nejsilnější ostrost. Naneštěstí jsou tyto volby prohozené, a tedy strong je ta nejmenší ostrost a soft je ta největší ostrost. Jsem si tím na 100% jistý. Když jsem se díval na videa na youtube z této kamerky myslím že to není problém jen u mě. Můj firmware je N20141218V01. Možná je to známá věc, možná je to pro někoho novinka, no zde na fóru jsem o tomto problému žádnou diskusi nenašel, proto zakládám nové téma. Nevím zda se to týká pouze tohoto firmware, ale myslím si že ne. Přikládám testovací video z dnešního rána. Úplně jsem si tu nechtěl dělat reklamu, ale koho to zajímá, natáčím různé srandy a budu rád když se podíváte, případně dáte odběr mému kanálu. Natáčím buď na Lumix GH2 nebo právě sj4000. Mějte se cyclops

https://www.youtube.com/watch?v=0NDYQW4hXcA

CaptainCoOkies
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 18. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro CaptainCoOkies 19.08.15 11:07

Ještě pro upřesnění tedy dodám nastavení v ukázkovém videu je:
WB: cloudy
Iso: automatic
Exposure: +1/3
HDR: off
Sharpness: soft/strong

CaptainCoOkies
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 18. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro CaptainCoOkies 21.08.15 13:55

to s tím nemáte nikdo jiný stejné zkušenosti?

CaptainCoOkies
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 18. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro Andrej 21.08.15 14:09

Ja nechavam nastavenia vacsinou defaultne, takze som to pozeral a mam tam normal a to asi aj necham tak ...alebo odporucas dat to na soft?
Andrej
Andrej
Uživatel
Uživatel

Počet příspěvků : 69
Datum 1. registrace : 10. 02. 15
Typ kamery : SJ4000 Wifi

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro CaptainCoOkies 21.08.15 17:34

myslim že normal je uplně v pohodě, soft už může být docela přeostřené pro někoho. Tímto příspěvkem mi šlo jen o to aby si někdo nemyslel že točí na nejlepší ostrost a přitom je to naopak, stejně jako u mě Smile

CaptainCoOkies
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 4
Datum 1. registrace : 18. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro jis 08.05.16 18:54

[SJ4000WIFI] Mám poslední verzi fw 1.3 z 9.3.2016 a i zde jsou volby pro nastavení ostrosti (Vysoká/Nízká) prohozeny. To je docela smutné, že to za 2,5 roku ještě neopravili.

jis
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 12
Datum 1. registrace : 02. 05. 16

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro Damillo 07.08.16 9:52

Ahoj, kamera by měla dorazit zítra, nebo v úterý a tohle je dobrý vědět. Díky Very Happy

EDIT: tak u M10 Wifi je to nemlich to samé...

Damillo
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 6
Datum 1. registrace : 30. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění! Empty Re: Sharpness (ostrost obrazu) - zjištění!

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru