AKČNÍ KAMERY A VIDEO TECHNIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

2 posters

Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Picma 02.08.15 17:34

Ahoj,

rád bych si pořídil kvalitní kameru za přijatelnou cenu a víceméně jsem ze všech recenzí vyčetl, že by to mohl být souboj jen mezi SJCAM SJ4000 WiFi a LAMAX ACTION X6. Ačkoliv mi je jasný, že mi tady bude asi hlavně doporučována SJCAM, mrzí mě na ní prý nekvalita pořízených fotek. U Lamaxu se mi pak líbí "prý" lepší kvalita fotek a dodávané dvě baterie. Ale jinak nejsem schopný nějak posoudit rozdíl mezi nimi. Poprosil bych tedy o doporučení jakou kameru vzít, případně i proč. Díky moc

Picma
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 5
Datum 1. registrace : 02. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Ondra 02.08.15 17:47

Hardware u Lamax X6 je totozny s tim, co je u fake kamerach SJ4000. Tedy napr proxesor Sunplus 6330 (staci dat do google).
Vzhledem k tomu, ze i snimac je u Lamaxu noname, tak silne pochybuji, ze i fotky budou dobre. Nicmene kamera neni na foceni,tam ti kvalitni fotky neudela ani daleko lepsi hardware jako ma SJ5000+

Pokud se divas v cenove hladine 3000Kc, tak misto Lamaxu (jejiz cena by mela byt nekde na polovine) podivej na Xiomi Yi (pokud ozelis displej a prislusenstvi v baleni budes mit za tu cenu kameru, ktera je o dve tridy s videem vyse) nebo na GoPro Hero HD. SJCAM SJ4000 jsem pominul umyslne, o te je tady informaci vice nez dost:-)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Picma 02.08.15 18:24

Díky za reakci.
Lamax X6 teda zavrhuji.
Koukal jsem na tu Xiomi Yi a libí se mi. Absence displeje mi zas tak nevadí. Jediný co za příslušenství asi chci je obal na vodu a nějaká ta selfie tyč. Co je horší je, že koukám jen ten obal stojí okolo 600 kč, což už se dostávám nad tři tisíce jen když dokoupím obal a to by už možná bylo i lepší vzít tu GoPro...(ale to bych takhle mohl cenu navyšovat do nekonečna) takže bych spíš tedy vybíral jen mezi Xiomi Yi a SJ4000.
Kvalita videa u SJ4000 a u Xiomi Yi je tedy víceméně stejná? Jediná výtka k Xiomi Yi, krom tedy chybějícího příslušenství, je prý horší kvalita zvuku.

Picma
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 5
Datum 1. registrace : 02. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Ondra 02.08.15 18:47

Nene, Xiaomi prave kvalitou videa odpovida SJ5000+! Maji totozny HW. Xiaomi je levnejsi hlavne kvuli absenci displeje a prislusenstvi.

SJ4000 nataci Full HD video pri 30 snimcich za vterinu, Xiaomi Yi umi 60fps...

Jinak se podívej na mé recenze obou kamer SJ4000 WiFi a Xiaomi Yi. Jsou tam jak ukázková videa, tak fotky


Naposledy upravil Ondra dne 02.08.15 19:01, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : doplněny odkazy na recenze)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Picma 02.08.15 19:29

Už tomu začínám trochu asi rozumět. Víceméně je tedy vhodnější srovnávat SJ5000 a Xiomi Yi, protože pro to aby se vůbec dalo o Xiomi Yi mluvit jako o outdoorový kameře, je k tomu potřeba minimálně dokoupit pouzdro do vody a nějaké pouzdro proti nárazům(?) což se pak cena blíží k SJ5000(okolo 3500 - 4000 kč), která toto vše má.(?). Ke všemu v téhle cenové relaci už můžu jít do GoPro HD HERO která se pohybuje okolo 3500 - 4000 kč.

Chtěl bych se tedy ještě zeptat, jestli je rozdíl mezi SJCAM SJ4000 WiFi vs (SJ5000, Xiomi Yi a GoPro HD HERO) v kvalitě tak markantní, aby se vyplatilo připlatit skoro 1500 kč a vzít místo SJCAM SJ4000 WiFi jednu z té trojice? (SJ5000, Xiomi Yi a GoPro HD HERO). Protože zatím se mi jeví SJCAM SJ4000 WiFi z tvých recenzí jeví jako lepší varianta, s tím, že za ušetřené peníze se dají dokoupit příslušenství, jako je baterie atp.

Picma
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 5
Datum 1. registrace : 02. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Ondra 02.08.15 19:36

SJ5000 a SJ4000 (a jejich WiFi varianty) jsou totožné. Takže SJ5000 nemá vůbec smysl. Co se týče pouzdra proti nárazům, myslím, že nemá moc smysl a to hlavně, že nekryje objektiv kamery. Voděodolné pouzdro udělá službu lepší, i když pravděpodobně pád pouzdro nepřežije.

Xiaomi Yi a SJ5000+ budou na tom s výsledným videem o fous lépe než GoPro Hero HD. Jinak pokud si vystačíš s 30 snímky za vteřinu, tak SJ4000 (WiFi) je v podstatě nejlepší volbou. Pokud by si chtěl kvalitnější video a 60fps, pak je tady právě Xiaomi Yi a SJ5000+ (snad jsem se do toho moc nezamotal:-))
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Picma 02.08.15 20:01

Asi nakonec tedy zvolím SJ4000 (WiFi) - chybu asi, neudělám, ne? Smile I když mi to ještě bude dneska večer parádně vrtat hlavou, jestli nevzít tu Xiaomi Yi...Paradoxně ale třeba na tomto srovnávacím videu mi přijde kupříkladu v čase 3:37 nejhezčí obraz z SJ4000 a i v jiných záběrech se mi líbí nejvíc Very Happy
Jenom teda, je vhodné k tomu příslušenství u SJ4000 něco ještě dokoupit? Něco co by se mohlo hodit, nebo nějaký kryt na čočku nebo tak něco...? Třeba k tomu Xiaomi Yi je možnost dokoupit nějaký UV filtr, tak jestli není třeba něco takového i pro SJ4000 nebo je to zbytečné. Myslím toto http://www.gostore.cz/kategorie/prislusenstvi-ke-kameram/krytka-uv-filtr-pro-xiaomi-yi/

Picma
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 5
Datum 1. registrace : 02. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Ondra 02.08.15 20:18

Tak uv filtr zalezi na tobe, za me zbytecnost. Pokud budes mit kameru v krytu, tak je zbytecna i krytka. Utcite bych ale dokoupil nahradni baterii, ta se hodi vzdycky...

PS: co se tyce tech srovnavacich videi (tohle konkretni jsem ale nevidel, jsem ted na mobilu), tak je ber s rezervou. Nikdy nevis jake nastaveni mely jednotlive kamery a jaky byl zamer autora (viz videa na strankach Lamax, kde srovnavaji s GoPro. Ty jsou hodne usmevna), vzdy se daji postprodukcne upravit. Jinak na tomto videu ma kamery ve stejnych barvach, jako jsem mel k dispozici ja:-D
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Picma 02.08.15 20:26

Dobře, díky za tvůj čas.
Zítra zajdu k nám tady do obchodu a optám se, za kolik mají SJ4000 a za kolik Xiomi Yi. Protože na Heurece se cena SJ4000 pohybuje od 2500 do 3400, s tím že na těch obchodech s lepšíma recenzema je cena spíš okolo 3000 a vejš a nerad bych třeba koupil nějaký ten fejk. A v jednom shopu jsem teď viděl akci na Xiaomi Yi s obalem na vodu za cca 3100kč, tak to by se mi zas vyplatilo vzít tu Xiaomi Yi, když je lepší. No, uvidím zítra, jakou mi řeknou cenu. Smile

Picma
Nováček
Nováček

Počet příspěvků : 5
Datum 1. registrace : 02. 08. 15

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Ondra 02.08.15 20:35

Neni zac a stastnou ruku pri vyberu:-)
Ondra
Ondra
Admin
Admin

Počet příspěvků : 2482
Datum 1. registrace : 06. 02. 15
Bydliště : Zlín

http://www.techfan.cz

Návrat nahoru Goto down

LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi  Empty Re: LAMAX ACTION X6 vs SJCAM SJ4000 WiFi

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru